Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Nowa Filharmonia Kameralna będzie 2 tygodnie po 600-leciu?

Główne zdjęcie
Tak miałaby wyglądać sala Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego po przebudowie. Wizualizacja, autor: Pracownia Projektowa Architektury i Akustyki Sound & Space Robert Lebioda. Ostatecznie sala widowiskowa ma mieć około 450 miejsc

Ratusz ogłosił przetarg na kolejny etap remontu budynku Filharmonii Kameralnej w Łomży. To przede wszystkim wykonanie robót wykończeniowych oraz technologia widowiskowa i zagospodarowanie działki na której znajduje się dawna sala widowiskowa urzędu wojewódzkiego. W ogłoszeniu zapisano, że zakończenie prac ma nastąpić do 29 czerwca 2018, czyli dokładnie dwa tygodnie po jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.

Będzie to już trzeci etap remontu budynku, który zbudowano na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Pierwszy został przeprowadzony w 2014 roku i został sprowokowany słynnym zdjęciem Tomasza Karolaka wykonanym rok wcześniej w toalecie. Po nim przebudowano część administracyjną budynku Filharmonii Kameralnej oraz wykonano m.in. garderoby z toaletami, salę prób oraz dostosowano obiekt do wymagań przepisów przeciwpożarowych. Drugi etap remontu podzielono na dwie część. Część pierwszą – częściowej rozbiórki budynku i wykonania stanu surowego zamkniętego „od piwnic do dachu” sali widowiskowej, foyer, łącznik wraz z budową nowego wspólnego wejściem do budynków dawnego urzędu wojewódzkiego i Filharmonii. 
Teraz przeszedł czas na dokończenie tych prac. - Przedmiotem zamówienia jest druga część drugiego etapu przebudowy i rozbudowy budynku Filharmonii Kameralnej w Łomży polegająca na wykonaniu robót budowlanych i wykończeniowych stanu surowego wykonanych w cz. I II-go etapu i nie ujętych przy realizacji inwestycji w I etapie oraz technologia widowiskowa i zagospodarowanie terenu działki – opisują miejscy urzędnicy zakres prac na który ogłoszono przetarg.
Ogólny zakres robót budowlanych obejmuje montaż stolarki drzwiowej i okiennej wewnętrznej, wykonanie wszystkich zaprojektowanych instalacji wewnętrznych oraz pozostałych przyłączy zewnętrznych branży teletechnicznej, wykonanie elewacji całego budynku, wykonanie wykończenia wejścia głównego, wykończenia ścian, sufitów i podłóg oraz m.in. wykonanie widowni z systemowej podłogi podniesionej. W ramach zagospodarowania działki wykonane mają zostać: parking, chodniki, zjazdy i trawniki. Jak zaznacza ratusz, zamówienie będzie realizowane w ramach dofinansowania ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Rozwoju Kultury.
W budżecie miasta na ten rok, na dokończenie remontu budynku Filharmonii zapisane jest ponad 4,3 mln zł. W tym roku prace nie zostaną jednak zakończone. Podany w ogłoszeniu termin ukończenia wszystkich robót to 29 czerwca przyszłego roku. Jeśli zostanie dotrzymany oznaczać to będzie, że budynek zostanie wyremontowany dwa tygodnie po jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Książę Janusz I Mazowiecki uczynił to 15 czerwca 1418 roku.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę