Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Planują nowy gazociąg koło Łomży

Główne zdjęcie
Planowany przebieg odnogi od gazociągu PL-LT do Hołowczyc

Na zlecenie Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A, wykonywana jest analiza trasy gazociągu wysokiego ciśnienia (DN 700 HOP 8,4 MPa), łączącego Węzeł i Tłocznię Gazu Hołowczyce z projektowanym gazociągiem Polska – Litwa, który na przebiegać za Nowogrodem. Odnoga miałaby przechodzić ok. 6 km na południe od Łomży na pograniczu gmin Łomża i Śniadowo.

Planowany gazociąg Polska - Litwa
Planowany gazociąg Polska - Litwa

Analizę wykonuje Biuro Projektów OTS-IP. Jego przedstawiciele wraz z przedstawicielami GAZ-SYSTEM S.A odwiedzają już samorządy na których terenie ma przebiegać nowy gazociąg przybliżając inwestycję. Efektem projektowanego gazociągu ma być zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w Polsce oraz zwiększenie zdolności przesyłowych i stopnia dywersyfikacji źródeł gazu ziemnego. Inwestycja ma być realizowana na zasadach określonych tzw. specustawą gazową i zgodnie z zamierzeniami ukończona do 2022 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę