Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Patriotyczne wydarzenia, strofy i malunki

Po raz 15. Szkoła Podstawowa w Podgórzu zorganizowała Powiatowy Konkursu Plastyczny „Wisła zwierciadłem dla najpiękniejszych miast Polski”. W tym roku konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a nagrody za najlepsze prace ufundowała Agata Kornhauser – Duda, żona Prezydenta RP. W kategorii uczniów klas I - III za pracę „Miasto nad Wisłą” pierwsze miejsce zdobyła Maja Niksa z klasy I Szkoły Podstawowej w Kupiskach, a wśród uczniów klas IV-VI konkurs pracą pt. „Toruń” wygrał Jakub Tomaszczyk, uczeń V klasy Szkoły Podstawowej w Konarzycach.

Wręczenie nagród połączono ze świętowaniem w Podgórzu obchodów 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki i uczniowie z miejscowej szkoły przygotowały inscenizację przedstawiającą uchwalenie konstytucji w 1791 roku. 
- To najpiękniejsza uroczystość 3 maja w jakiej mam przyjemność uczestniczyć od wielu lat – chwalił występy małych artystów poseł Lech Kołakowski. 
- Szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje do patriotyzmu – podkreślał wójt Piotr Kłys dziękując dzieciom i nauczycielom za przygotowaną inscenizację. 
Głównym punktem spotkania było jednak wręczenie nagród w konkursie plastycznym, nad którym – co podkreślała dyrektor podstawówki w Podgórzu Anna Wądołowska -  patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a nagrody za najlepsze prace – ekskluzywne zestawy malarskie - ufundowała Agata Kornhauser – Duda, żona Prezydenta RP.
- Na konkurs napłynęło 51 prac. Prace są śliczne, kolorowe i opowiadają świat widziany oczami dzieci – mówiła Ewa Gosiewska, która przewodniczyła komisji oceniającej obrazy i rysunki. 
W kategorii uczniów klas I - III pierwsze miejsce zdobyła Maja Niksa z klasy I Szkoły Podstawowej w Kupisakch, przed Mają Tomczyk z klasy III SP w Podgórz i Amelią Szypulską z kl. 3 SP w Dobrzyjałowie.  
Wśród uczniów klas IV-VI podium zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Konarzycach. Pierwsze miejsce zajął Jakub Tomaszczyk z V klasy, drugie miejsce Oskar Chludziński z kl. VI, a trzecie  Eliza Modzlewska z kl. V. 
Uroczystości domknęło wręczenie statuetek przyjaciela szkoły w Podgórzu. Te jak mówiła dyrektor Anna Wądołowska przyznawane są co dwa lata osobom na których szkoła zawsze może liczyć. Otrzymali ją m.in. miejscowi przedsiębiorcy, wójt, proboszcz i dyrektor biblioteki w Pogórzu. Wśród uhonorowanych statuetką znalazł się także Tomasz Nidzgorski pochodzący z Łomży harcerz, „pierwsza przedszkolanka”, nauczyciel, który przed kilkoma laty wyjechał z miasta. Teraz w Koszalinie jest dyrektorem dużej firmy turystycznej, która organizuje zielone szkoły.  W trakcie wizyty w Pogórzu opowiadał dzieciom o swoim życiu i pasji

210521023159.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: wyróżnienia klasy I - III
Foto: wyróżnienia klasy IV - VI
Foto: Zwycięzcy w kat. kl. I- III
Foto: Zwycięzcy w kat. kl. IV - VI
Foto: Wiesława Kłosińska, dyrektor Biblioteki w Podgórzu otrzymała statuetkę przyjaciela szkoły w Podgórzu
Foto: „Miasto nad Wisłą” Maja Niksa z klasy I Szkoły Podstawowej w Kupiskach - pierwsze miejsce w kategorii klas I - III
Foto: Toruń” Jakub Tomaszczyk, V klasy Szkoły Podstawowej w Konarzycach - pierwsze miejsce w kategorii klas IV - VI.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę