Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Tydzień na wnioski o przyznanie płatności obszarowych na rok 2017

Główne zdjęcie
Siedziba Podlaskiego Regionalnego Oddziału Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży

Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje i przypomina, iż wnioski o przyznanie płatności za rok 2017 wraz z wymaganymi załącznikami (dokumentami), w tym wypełnionym materiałem graficznym, należy złożyć w terminie do dnia 15 maja br. Aby ułatwić rolnikom składanie wniosków powiatowe biura ARiMR pracują już w godzinach 6.00 - 20.00 i będą pracowały w najbliższą sobotę.

Wniosek o przyznanie płatności wraz z załącznikami może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do dnia 9 czerwca 2017 r., jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od dnia 16 maja 2017 r., stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności. Wniosek i załączniki do wniosku (z wyjątkiem materiałów graficznych) składane przez wnioskodawcę uznaje się za złożone, jeżeli są podpisane z podaniem imienia i nazwiska.
Podlaski Oddział Regionalny ARiMR zachęca rolników, aby nie czekali ze złożeniem wniosków do ostatniej chwili. Pozwoli to na spokojną ocenę składanych wniosków przez pracowników, oraz w przypadku stwierdzenia braków na ich poprawę w terminie umożliwiającym przyznanie płatności bezpośrednich.

Pracują dłużej
Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rolnikom, Podlaski Oddział Regionalny ARiMR wprowadził dodatkowe godziny i dni pracy. Biura powiatowe ARiMR są czynne w godzinach 6.00-20.00, natomiast w ostatni dzień przyjmowania wniosków - w przyszły poniedziałek 15 maja 2017 r. będą czynne od godz. 6.00 do godz. 22.00. Dodatkowo biura powiatowe ARiMR będą czynne także w sobotę 13 maja br. od godz. 6.00 do godz. 20.00.

Najlepsi w kraju w wypłatach za 2016 r.
Pani Beata Orzołek - Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR - informuje, że pod względem zakończenia procesu obsługi ubiegłorocznych wniosków złożonych przez beneficjentów Podlaski Oddział Regionalny ARiMR uplasował się na pierwszym miejscu w kraju. Na konta podlaskich rolników w ramach płatności bezpośrednich za 2016 r. przekazano już kwotę 1 miliarda 157 milionów 506 tysięcy 699 złotych oraz w ramach płatności ONW kwotę 173 mln 170 tys. 242 zł. Na dzień 6 maja br. Podlaski Oddział Regionalny ARiMR wydał 99,2% decyzji w sprawie przyznania płatności obszarowych oraz płatności ONW. Na realizację płatności z kampanii 2016 zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego w sprawie finansowania wspólnej polityki rolnej, ARiMR ma czas do końca czerwca.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę