Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

PSG stawia na "gazyfikacje wyspową"

Główne zdjęcie
fot. www.psgaz.pl

Polska Spółka Gazownictwa otworzyła Placówkę Gazowniczą w Wysokiem Mazowieckiem. To kolejna z 52 jednostek, które do końca tego roku Spółka planuje uruchomić w całym kraju. W województwie podlaskim na 118 gmin zgazyfikowane są jedynie 23, czyli 19 % wszystkich. PSG chce tu prowadzić tzw. gazyfikację wyspową czyli z wykorzystaniem stacji regazyfikacji skroplonego gazu LNG.

Podczas otwarcia placówki w Wysokiem Mazowieckiem prezes PSG Jarosław Wróbel podkreślił, że dla wielu samorządów to najszybsza i często jedyna szansa na korzystanie z gazu ziemnego. Obecnie Polska Spółka Gazownictwa eksploatuje 8 stacji regazyfikacji LNG na terenie całej Polski, w tym jedną w województwie podlaskim w miejscowości Zielone Kamedulskie koło Suwałk. Do 2018 Spółka chce wybudować 11 kolejnych stacji. Ogółem na inwestycje w infrastrukturę gazowniczą w całej Polsce PSG przeznaczy do 2022 roku ponad 11 miliardów złotych.  W województwie podlaskim PSG zrealizuje osiem dużych tematów inwestycyjnych, wartych ponad 360 milionów złotych. Dzięki temu przybędzie osiem  stacji gazowych oraz ponad 180 kilometrów sieci. Spółka wykona między innymi przyłączenie do sieci SGT Jamał – Europa w Zambrowie, przebudowę gazociągu białostockiego, zbuduje sieć gazową w Bielsku Podlaskim oraz stacje LNG na terenie gmin Grajewo-Wołów, Mońki, Augustów, Czyżew i Hajnówka.

Utworzonemu 1 stycznia 2017 roku Oddziałowi Zakładowi Gazowniczemu w Białymstoku podlegają Gazownie w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz Placówki Gazownicze w Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem. Zakład zarządza prawie tysiąc ośmiuset kilometrami  sieci wysokiego i średniego ciśnienia, 17 stacjami wysokiego ciśnienia oraz  29 stacjami II stopnia. We wszystkich jednostkach PSG w województwie pracują obecnie 184 osoby, a zgodnie z planem etatyzacji ma ich być 229, co oznacza utworzenie w ciągu trzech lat 45 nowych miejsc pracy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę