Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Obradował Zarząd Główny TPZŁ.

Wznowienie kwartalnika “Wiadomości łomżyńskie” i wydanie 8-mego już tomu rocznika “Ziemia Łomżyńska” – to największe sukcesy, jakimi może pochwalić się Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. W Łomży odbyło się plenarne posiedzenie Zarządu Głównego Towarzystwa. Wzięli w nim udział prezesi 14 działających w Polsce oddziałów TPZŁ. Celem spotkania było m.in. podsumowanie roku działalności Zarządu.

Dużym sukcesem jest fakt, iż udało nam się wznowić Wiadomości Łomżyńskie – mówił podczas spotkania prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Zygmunt Zdanowicz. Problemem jest jednak brak środków na to, aby pokryć wszystkie koszty wydawnictwa - mówił Zdanowicz. Wydawanie kwartalnika wsparł łomżyński Ratusz przekazując na ten cel 3 tys 800 złotych.
Drugi problem, o którym dyskutował dzisiaj zarząd TPZŁ – to troska o zabytki cmentarne. Od lat Towarzystwo organizuje kwesty na rzecz ratowania zabytków i stara się pozyskiwać pieniądze z zewnątrz – w tym roku 9 tys złotych na renowację nagrobków obiecał przekazać Urząd Marszałkowski. Kolejnym wyzwaniem towarzystwa i sukcesem jednocześnie jest już 3-cia edycja konkursu na prace magisterskie i inne dotyczące ziemi łomżyńskiej.
W ostatnim czasie członkom TPZŁ udało się też powołać młodzieżowe koła przyjaciół ziemi łomżyńskiej w 5-ciu szkołach.
Towarzystwo wciąż jednak odczuwa brak środków pieniężnych – dzisiaj zarząd rozmawiał o tym, jak rozprowadzać wydawnictwa, aby zmniejszyć koszty i wspomóc członków będących w trudnej sytuacji materialnej.
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskie ma ponad tysiąc członków w całej Polsce. Najprężniej działają oddziały towarzystwa w Warszawie, Łomży i Koszalinie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę