Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyczki strzał w „dziesiątkę”

Główne zdjęcie
Moment dekoracji piłkarek Łomżyczki. Od lewej: kapitan drużyny Anna Popkowska, Maja Sudak (zasłonięta), Natalia Chrzanowska, Magda Popielarczyk, Gabriela Rutkowska, Dominika Ciszewska, Maja Zysk, Małgorzata Rykaczewska, Julia Łupacz, Nikola Bałazy, II trener – Małgorzata Popkowska.

Zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły z trzydniowych XVII Mistrzostw Polski o Puchar Tymbarku piłkarki UKS-10 Łomżyczka Łomża. Dziewięciolatki, mistrzynie Podlasia w kategorii U-10, w finałach ogólnopolskich zajęły 10. miejsce. - Losowanie nie było dla nas łaskawe – przekazuje trener Henryk Pestka. W eliminacjach grupowych jego podopieczne uległy silnym zespołom Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi (brązowe medalistki), oraz ogranym w lokalnych i krajowych turniejach drużynom Tęczy Bydgoszcz i Juniora Krzeszowice (mistrz Małopolski).

- Kluczem do zajęcia najwyższej lokaty w gronie zespołów przegranych, było w następnym dniu zwycięstwo w pierwszym meczu – relacjonuje doświadczony szkoleniowiec. 
Jego podopieczne pokonały po złotej bramce Magdy Popielarczyk Dwójkę Luboń (mistrz Wielkopolski). - Rywalki z uporem dążyły do wyrównania, ale w bramce świetnie spisywała się Julia Rupacz, strącając na rzuty rożne zmierzające przy słupku bomby rywalek. Dzięki znaleźliśmy się w grupie zespołów grających o lokaty 9-12, czyli cel został osiągnięty – podkreśla Henryk Pestka wskazując, że przed rokiem łomżanki w krajowych finałach zajęły ostatnie 16. miejsce. 
W kolejnym meczu piłkarki Łomżyczki zmierzyły się z mistrzem województwa lubelskiego - PSP Modliborzyce. I chociaż miały przewagę i dwie „setki”, mecz zakończył się bezbramkowo. W nerwowej i loteryjnej serii rzutów karnych nasze piłkarki okazały się lepsze, dzięki trafieniom Ani Popkowskiej i Natalii Chrzanowskiej. Natomiast mecz o 9. okazał się kresem ich obecnych możliwości. Przegrały z Varsovią Girls, ale i tak występ mogą uznać za udany. 
- Będąc najmłodszą wiekowo drużyną, ustępując rywalkom wzrostem, siłą i ograniem, pokazały, że oprócz serca do walki drzemią w nich duże możliwości piłkarskie, które postarają się ujawnić za rok – mówi Henryk Pestka.

Piłkarki z Łomży w ostatnim dniu turnieju na Stadionie Narodowym emocjonowały się finałowymi meczami dziewcząt i chłopców w kategorii U-10 i U-12 oraz „wojennym” finałem Pucharu Polski, zakończonym sensacyjnym zwycięstwem Arki Gdynia  nad faworyzowanym Lechem Poznań.  Zespół Arki jest bliski sercu trenera Henryka Pestki, bo w niej zaczynał swoją piłkarską przygodę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę