Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Ania i Przemek z Łomży mogą zagrać na festiwalu w Opolu

Główne zdjęcie
Funkasanki: Anny Kaptór i Przemysława Starachowskiego

„O, znowu czuję to, gdzieś ucieka moja dusza, ciało me spala się...” - to refren melodyjnej piosenki w elektroniczno-dyskotekowym i poetyckim rytmie Anny Kaptór i Przemysława Starachowskiego z Łomży. Ich duet Funkasanki przedostał się do finału eliminacji konkursu Debiuty na 54. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, jaki odbędzie się od 9. do 11. czerwca. - Zależy nam, żeby wystąpić w Opolu, bo to fantastyczna przygoda i fajne doświadczenie, nigdy nie śpiewałam na tak dużej scenie - mówi Ania, wokalistka, autorka tekstu, pianistka i współkompozytorka „O! Znowu czuję to”. Utwór w oczach komisji okazał się lepszy od około 200 zgłoszonych z całego kraju. - Do realizacji celu potrzebne są nam głosy od Czytelników portalu 4lomza.pl. Mamy nadzieję, że ludzie w Łomży nas znają, lubią i okażą się sojusznikami. Głosowanie jest proste i nie wymaga logowania.

Łomżyński duet Funkasanki (czyta się fankasanki, od ang. stylu w muzyce funky) działa od dwóch lat pod tą nazwą, od początku proponując metaforyczne teksty oraz muzykę niebanalną, oryginalną i przesyconą osobowościami utalentowanych muzyków. Ania wydobywa z klawiatury pianina moc absorbujących i hipnotyzujących dźwięków, zaś Przemek efektownie wzbogaca żywiołowe rytmy o perkusję i perkusjonalia. Mimo że pulsująca, dynamiczna i wibrująca dźwiękami muzyka zniewala i wciąga do tańca, w zakwalifikowanym utworze liczy się także treść. - Piosenka na festiwal w Opolu jest bardzo intymna, a nie chciałabym słuchaczom narzucać ani sugerować interpretacji – zastrzega autorka i wykonawczyni „O! Znowu czuję to”. - Powstała po tym, jak w moim życiu miały miejsce różne zdarzenia, nie do końca przyjemne. To, co się wydarzyło, przemyślałam i opisałam w sposób  metaforyczny. Nie chciałam być dosłowna, dosłowność to nie jest najlepszy sposób przekazywania uczuć i przeżyć... W mojej piosence ukazana została droga, przejście z jednego etapu życia w inny...

Opolskie Debiuty to motywacja do tworzenia
Zgłoszony do konkursu Debiuty w Opolu utwór jest singlem debiutanckiej płyty „Funkasanki”, jaką pod koniec maja wydadzą 27-letni łomżyniacy. Ania Kaptór 5 piosenek napisała po polsku, trzy po angielsku, dwie z polskiego na angielski przełożyła Julia Starachowska. - Nasza pierwsza płyta nie jest lekka, ona nie jest o niczym, zawiera przeróżne tematy, wzięte z moich obserwacji – zapowiada krążek z 9 piosenkami i bonus trackiem, z niecierpliwością i długo oczekiwany przez fanki i fanów. Zanim pojawi się płyta Funkasanki, ich debiutanckiego singla oceni jury i internauci. W komisji są: dziennikarz muzyczny Programu 3 Polskiego Radia Piotr Stelmach, dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu Rafał Paliwoda, menedżer zespołów: Hey i Kasi Nosowskiej Krzysztof Dominik oraz oryginalna wokalistka popjazzfolku alternatywnego Mela Koteluk, laureatka nagród Fryderyk i fascynujących płyt: „Spadochron” - 2012 i „Migracje” - 2014. Zgodnie z regulaminem, każdy z jurorów będzie głosował na 3 wykonawców, przyznając za 1. miejsce – 10 pkt, 2. miejsce – 8 pkt, 3. miejsce – 6 pkt. Podobnie będzie w głosowaniu publiczności i punkty zostaną zsumowane. Słuchacze i sympatycy Ani i Przemka staną się więc 5. jurorem, zbiorowym,  i mają pole do popisu, dzieląc się ze znajomymi w Polsce, Europie i świecie podanym przez nas linkiem do głosowania w konkursie Debiuty. - Jesteśmy w fajnej dziesiątce artystów, obdarzonych talentem i fantastyczną wyobraźnią, wrażliwością muzyczną, i piszących ciekawe teksty – chwali konkurencję Ania Kaptór. - Mimo to, zachęcamy do zagłosowania na nas, jeżeli się spodobamy. To motywacja i gratyfikacja.

Głosować można do 5 maja na stronie internetowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę