Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

II LO najpopularniejsze

Główne zdjęcie
II LO w Łomży
budynek szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej to szkoła do której chciałoby się dostać najwięcej absolwentów łomżyńskich gimnazjów. O 150 miejsc w klasach pierwszych ubiega się 345 z nich. To o niemal stu więcej niż chciałoby się uczyć „w najlepszym w mieście” I LO. Od dziś do poniedziałku absolwenci gimnazjów muszą dostarczyć do wybranych szkół świadectwa ukończenia szkoły i wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych zapowiada się o wiele spokojniej od tych z lat poprzednich. W „dopasowywaniu” uczniów do szkół pomagać będzie specjalny system komputerowy. Przypomnijmy, każdy kończący gimnazjum może składać papiery do trzech szkół, a później w zależności od liczby punktów za świadectwo i z egzaminu, który zdaje na koniec gimnazjum, wybiera sobie szkołę do której może być przyjęty. Ta ostatnia czynność wprowadzała wiele zamieszania i ...biegania. Od szkoły do szkoły biegali uczniowie i ich rodzice, by sprawdzić w na których listach znalazło się ich nazwisko. Teraz bieganiny ma już nie być, bo wszystko ma zostać powieszone w internecie na www.nabor.lomza.pcss.pl

Na stronie tej jest już swoisty ranking najpopularniejszych łomżyńskich szkół. Składając w maju deklaracje odnośnie wyboru szkoły gimnazjaliści określali jednocześnie kolejność w której z trzech szkół chcieli by się uczyć najbardziej (1), w której mogliby się uczyć, gdyby nie powiodło się w tej pierwszej (2) i tę trzecią - jak się nie uda do drugiej (3).
Ranking utworzono publikując ilu uczniów wskazała daną szkołę jako tę pierwszą. Okazuje się, że najwięcej gimnazjalistów jako szkołę pierwszą wskazało II LO. Bardzo chciałoby się tu uczyć 345 tegorocznych absolwentów gimnazjów, tyle tylko, że w szkole jest 150 miejsc – uda się więc to mniej niż połowie z nich. 250 gimnazjalistów jako pierwsza szkołę wskazało - uznawane za najlepsze w mieście – I LO im. Tadeusza Kościuszki. Tu także miejsc jest mniej ale tylko o 46.
Na trzecim miejscu uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej. Jako pierwszą wybrało ją 176 osób.
Kolejne w klasyfikacji - z wynikiem 108 - jest technikum hotelarstwa w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Niestety klasa może tu liczyć maksymalnie 30 uczniów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę