Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Brunatne krążki tylko dla lisów

Główne zdjęcie
Brunatne krążki z zatopionym wewnątrz pojemnikiem ze szczepionką przeciwko wściekliźnie dla lisów

Od soboty na całym obszarze województwa podlaskiego, będą prowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Na lasy pola i łąki z samolotów zostaną zrzucone krążki koloru brunatnego, z zatopionym wewnątrz pojemnikiem ze szczepionką. Weterynarze zapewniają, że szczepionka jest nieszkodliwa dla innych zwierząt wolno żyjących i dla zwierząt domowych, ale też zalecają przez okres 3 tygodni trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu.

Wiosenna akcja szczepienia w województwie podlaskim ma potrwać od 22 do 25 kwietnia. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży informując o zrzutach z samolotów szczepionki prosi, aby nie dotykać i nie niszczyć przynęt, bo te przynęty, które były dotykane przez ludzi nie są podejmowane przez lisy.  Zrzucane przynęty będą miały kształt krążków, koloru brunatnego, o średnicy 4 cm, grubości 1,5 cm. W ich wnętrzu zatopiony jest plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. PLW radzi też, aby w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka – miejsca te dokładnie przemyć dużą ilością wody z mydłem i zasięgnąć porady lekarza.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę