Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Czujniki czadu będą w każdym domu w Starym Bożejewie

„Czujnik czadu w każdym domu” to projekt Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bożejewie, który uzyskał grant w konkursie „Decydujesz, pomagamy”. O przyznaniu 5 tys. zł dotacji dla strażaków z Bożejewa w gminie Wizna zdecydowali klienci sklepów Tesco w Łomży i Zambrowie wrzucając żetony do odpowiednich urn. Łącznie na terenie województwa podlaskiego do dofinansowania wybrano w ten sposób pięć inicjatyw.

Strażacy ze Starego Bożejewa za pieniądze z projektu chcą zakupić czujki czadu i niepołatanie przekazać je mieszkańcom wsi. W domach ogrzewanych piecami CO, a takie są w Bożejewie, istnieje ryzyko wydobywania się zabójczego tlenku węgla, a czujka czadu może skutecznie zaalarmować mieszkańców o niebezpieczeństwie, umożliwiając szybkie opuszczenie budynku i uratować życie. 
Poza projektem strażaków granty z programu „Decydujesz, pomagamy” w województwie podlaskim otrzymają także projekty: „Mamo! Tato! Trenuj ze mną!”, zgłoszony przez Klub Sportowy Ookami, „Sala doświadczeń świata”, zgłoszony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka w Pawłówce, „Z aparatem za pan brat.  Fotografia – nie taka straszna jak się wydaje”, zgłoszony przez Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka w Sokółce i „Daj im Szansę na Dobre wspomnienia” zgłoszony przez  Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom Szansa.
Łącznie na terenie województwa podlaskiego klienci sklepów Tesco oddali ponad 83 tysiące głosów. 
- Olbrzymie zainteresowanie drugą edycją programu „Decydujesz, pomagamy” jest najlepszym dowodem na to, że lokalne społeczności wiedzą w jaki sposób zmieniać swoje sąsiedztwo, aby żyło się w nim lepiej - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco Dzieciom zapowiadając, że wiosną rusza trzecia edycja programu. - Wierzymy, że po raz kolejny otrzymamy projekty, które zaskoczą nas twórczymi pomysłami. Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich w nadchodzącej trzeciej edycji.
Na zakończoną edycję programu Tesco przeznaczyło 750 tys. zł. O pieniądze starało się 410 projektów społecznych. W ramach trzeciej edycji przyznanych zostanie 125 grantów w wysokości 5 000 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę