niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Borysewicz z PO: „Czas przestać się bać”

- Jeden duży autokar to 50 osób, jak będą dwa to będzie duży sukces – mówi Maciej Borysewicz wiceszef łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej zapraszając mieszkańców miasta i regionu na Marsz Wolności do Warszawy 6 maja. Partia zapewnia darmowy transport w obie strony i w zamian oczekuje wsparcia... dla „idei europejskości”. - Czas na działanie, czas przestać się bać, czas wziąć sprawy w swoje ręce – mówił Borysewicz odwołując się do kilku ostatnich sondaży opinii publicznej wskazujących, że PiS można będzie pokonać.

Cezary Kisiel i Maciej Borysewicz z PO zachęcają do udziały w warszawskim Marszu Wolności
Cezary Kisiel i Maciej Borysewicz z PO zachęcają do udziały w warszawskim Marszu Wolności

Cezary Kisiel i Maciej Borysewicz mieszkańców Łomży do wyjazdu na warszawski Marsz Wolności zapraszali za  pośrednictwem mediów. Podczas konferencji prasowej mówili, że to ma być wspólny marsz środowisk opozycyjnych wobec rządów PiS, które powodują „zagrożenie demokracji”. Marsz ma być też wyrazem poparcia dla idei europejskiej i funkcjonowania Polski w strukturach Unii Europejskiej. 
- Unia Europejska jest gwarantem stabilizacji i przyszłości dla naszego kraju – mówi Borysewicz. - Borysewicz mówił, że organizatorzy marszu nie zgadzają się też na zawłaszczanie prawa i wolności, ale także sumień przez jedną opcję polityczną.
- Nie jeden sondaż, nie dwa sondaże, ale osiem sondaży pokazuje zmianę tendencji. Ostatni sondaż z wczoraj pokazuje również, że zjednoczona opozycja wygra przyszłe wybory. W związku z tym  czas na działanie, czas przestać się bać, czas wziąć sprawy w swoje ręce – dodawał Borysewicz.

Platforma Obywatelska zapewnia, że do autokarów, które dowiozą do Warszawy manifestantów, zmieści się każdy chętny. Zapisy w Łomży prowadzi filia Biura Zarządu Regionu Podlaskiego PO RP przy ul. Długiej 6 w godzinach od 14. do 17.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0