Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Marszałek obiecuje, że prace na drogach do Łomży ruszą w tym roku

Główne zdjęcie
Odpowiedź marszałka Jerzego Leszczyńskiego na interpelację radnego Marka Olbrysia odnośnie remontów dróg Łomża - Śniadowo i Łomża - Nowogród

„Na dzień dzisiejszy, w opinii Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku istnieją realne i obiektywne przesłanki na to, by w roku obecnym została rozpoczęta rzeczowa realizacja obu projektów drogowych” czyli przebudowy prowadzących do Łomży dróg wojewódzkich nr 645 i 677 – przekazał marszałek województwa Jerzy Leszczyński w odpowiedzi na interpelację radnego sejmiku Marka Olbrysia z Łomży. Marszałek zapewnia też, że obie inwestycje mają zapewnione dofinansowanie ze środków budżetu UE i że w „dokumentach terminy zakończenia realizacji omawianych projektów zostały ustalone na dzień 30 września 2018 r. i data ta aktualnie jest wiążąca”.

Radny Marek Olbryś interpelację o postępy prac przy realizacji obiecanych wcześniej remontach dróg składał podczas marcowej sesji Sejmiku. Chciał wiedzieć kiedy ruszą przetargi i kiedy rozpoczną się roboty drogowe. Kilka dni później Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża - Śniadowo wraz z obejściem (obwodnicą) Konarzyc, a teraz marszałek Jerzy Leszczyński przesłał radnemu Olbrysiowie pisemna odpowiedź na pytania w tej sprawie.
W przypadku drogi Łomża – Śniadowo marszałek przypomina, że przetarg został ogłoszony pod koniec marca w trybie „zaprojektuj i wybuduj” „stąd można zakładać, iż potencjalny wykonawca robót rozpocznie je jeszcze w tym roku, tym bardziej, że otrzymał od zamawiającego dokumentację archiwalną obejmującą 95% uzgodnionych rozwiązań technicznych.”
- W przypadku projektu pn.: „Nowogród - Łomża - przebudowa drogi wojewódzkiej nr 645” trwa procedura uzyskiwania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, a w najbliższym czasie planuje się wszczęcie postępowań o udzielenie zamówień publicznych na wykonanie robót   drogowych, nadzór inwestorski i obsługę laboratoryjną przedmiotowej inwestycji – napisał marszałek Jerzy Leszczyński. - Obie inwestycje mają zapewnione dofinansowanie ze środków budżetu UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (decyzje nr: UDA-RPPD.04.01.01-20-0003/16 i UDA-RPPD.04.01.01-20-0004/16 z dnia 28 grudnia 2016 r.). W tych dokumentach terminy zakończenia realizacji omawianych projektów zostały ustalone na dzień 30 września 2018 r. i data ta aktualnie jest wiążąca.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę