Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Włamywacze wpadli

32-latek z Łomży i 24-letni mieszkaniec gminy Śniadowo są podejrzani o weekendową kradzież z włamaniem do ogródków działkowych na terenie Piątnicy. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec Łomży na swoim koncie ma też szereg innych kradzieży w mieście i okolicy. Sąd Rejonowy w Łomży zdecydował wczoraj, że on najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Jak podaje Ewelina Szlesińska w niedzielę łomżyńscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieżach z włamaniem do trzech domków na terenie ogródków działkowych w Piątnicy. Sprawcy po wyłamaniu drzwi wejściowych z domków wynieśli między innymi wędki, elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, butle gazowe, opryskiwacz do środków chemicznych, a także podręczne narzędzia wykorzystywane do prac działkowych. Łączne straty pokrzywdzeni działkowicze oszacowali na blisko 6 tys. zł. W wyniku intensywnie prowadzonych czynności już na drugi dzień łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzanych o włamania i kradzieże 32-letniego mieszkańca Łomży oraz 24-letniego mieszkańca gminy Śniadowo. 
Jak się okazało starszy z zatrzymanych, który był już wcześniej karany za takie przestępstwa, jest odpowiedzialny za też za wcześniejsze kradzieże mienia na terenie Łomży oraz powiatu łomżyńskiego. Do zdarzeń tych doszło w marcu i kwietniu br. Z posesji w Łomży skradziono wtedy panele ogrodzeniowe, a z kolejnych trzech: w Łomży, Janowie i Rydzewie zginęły trzy przyczepki samochodowe. Podczas prowadzonych przeszukań policjanci odzyskali część zrabowanego łupu. Wczoraj 32-latek doprowadzony został do Sądu Rejonowego w Łomży, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące, a wobec młodszego z podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę