Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Zmieniali opony „na czarno”

Główne zdjęcie
Kontrola KAS w jednym z serwisów ogumienia (fot. UCS w Białymstoku)

Akcję kontroli warsztatów świadczących usługi wymiany i naprawy ogumienia samochodowego przeprowadza fiskus. Od początku miesiąca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku sprawdzili już 75 warsztatów w całym województwie podlaskim i chwalą się, że mandatami karnymi, na łączną kwotę blisko 35 tys. złotych, ukarali 41 właścicieli serwisów.

Jak podaje mł. asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku w ponad połowie skontrolowanych serwisów ujawniono nieprawidłowości polegające m.in. na niewydawaniu paragonów oraz nierejestrowaniu obrotu i kwot należnego podatku na kasach fiskalnych. Niechlubny rekordzista wymienił „na czarno” opony w kilkudziesięciu autach na kwotę 6 tys. złotych.

Fiskus zachęca do brania paragon także w przy tego typu usługach jak wymiana opon. Czarnecki podkreśla, że prawidłowo wystawiony paragon ułatwia kupującemu dochodzenie swoich praw w przypadku ewentualnej reklamacji i umożliwia sprawdzenie po transakcji ceny towaru lub usługi. Poza tym sprzyja to także uczciwej konkurencji i umożliwia konkurowanie na rynku uczciwym przedsiębiorcom, którzy rzetelnie ewidencjonują sprzedaż i odprowadzają podatki.

Czarnecki przypomina też, że każda osoba kupująca towary lub usługi w miejscu, gdzie jest zainstalowana kasa rejestrująca powinna otrzymać paragon.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę