Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zwodowani policjanci

Najszybsza łódź na Narwi należy teraz do policjantów. W czwartek przed południem przy nowym moście uroczyście – w obecności Komendanta Miejskiego Policji i Prezydenta Łomży - zwodowano nową łódź motorową, dla tutejszego patrolu rzecznego. Policyjna motorówka po rzecze może gnać z prędkością nawet do 90 km na godzinę.

...dla niektórych policyjna motorówka jest za szybka
...dla niektórych policyjna motorówka jest za szybka
Jak podkreśla KMP w Łomży Janusz Rybakowski taka łódź była policji bardzo potrzebna. Powiat Łomżyński ma trzy rzeki – Narew Biebrze i Pisę i ktoś musi te wody patrolować – zwłaszcza teraz. „Zaczyna się sezon wypoczynku i musimy zapewnić bezpieczeństwo tym którzy spędzają wolny czas nad wodą – mówił komendant. - Policjanci z wody będą pouczać tych którzy z wody kpią, tych którzy wody „się nie boją” bo ilość utonięć nam wzrasta(...)” Komendant dodaje, że łódź patrolowa jest nieodzowna także w walce z kłusownikami, których w regionie nie brakuje. Jednocześnie policjanci zapowiedzieli wzmożenie wspólnych ze strażą rybacką działań przeciwko kłusownikom. „To najszybsza łódź na tym odcinku Narwi” – mówi podinspektor Piotr Klima naczelnik sekcji prewencji łomżyńskiej policji - „Żaden kłusownik nie zdoła uciec.”

Do pracy na wodzie w KMP w Łomży zostało oddelegowanych dwóch policjantów. Do dyspozycji mają nie tylko nową łódź, ale także całkiem niedawno otrzymany samochód terenowy ARO i specjalną przyczepkę do przewożenia motorówki. „Gdy dojedziemy nad rzekę na zwodowanie potrzebujemy ok. 20 sek.” - mówią policjanci.
W czwartek wodowanie przebiegło nieco wolniej, a i motorówka nie osiągała maksymalnych prędkości. Obok policjantów zasiedli w niej VIP-y. Prezydent Jerzy Brzeziński z zastępcą Marcinem Sroczyńskim i sekretarz powiatu łomżyńskiego Wojciech Dzierzgowski.

Łódź motorowa, to nie jedyny prezent jaki w przeddzień wakacji otrzymali policjanci. Starostwo łomżyńskie ufundowało policji cztery komplety podstawowego sprzętu ratownictwa wodnego. W skład kompletu wchodzi: pas ratowniczy, boja ratownicza, rzutka rękawowa i lina asekuracyjna z zasobnikiem.
Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach „Protecta” podarowało policjantom z drogówki zestaw do pokazów multimedialnych – dwa laptopy i rzutnik multimedialny, a ratusz przekazał cztery stare, ale jak podkreślał prezydent zmodernizowane, komputery.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę