Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

GPS z ARiMR dla szkół rolniczych

Główne zdjęcie
Podpisywanie umowy: od lewej: Jolanta Nikścin - dyrektor Zespołu Szkół CKR w Suwałkach oraz Beata Orzołek - dyrektor POR ARiMR w Łomży

Jeszcze niedawno były wykorzystywane do pomiarów pól i zasiewów przez inspektorów terenowych biura kontroli na miejscu Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, a teraz będą służyły do nauki dla przyszłych rolników. 9 profesjonalnych urządzeń pomiarowych wyposażonych w odbiorniki GPS trafiło z łomżyńskiej ARiMR do szkół o profilu rolniczym w województwie podlaskim. Wśród obdarowanych jest także szkoła w podłomżyńskim Marianowie.

Zestawy GPS gotowe do przekazania dla szkół w województwie podlaskim
Zestawy GPS gotowe do przekazania dla szkół w województwie podlaskim
Wiesław Grzymała - z-ca dyrektora POR ARiMR i Sławomir Łomotowski- dyrektor Zespołu Szkół CKR w Marianowie
Wiesław Grzymała - z-ca dyrektora POR ARiMR i Sławomir Łomotowski- dyrektor Zespołu Szkół CKR w Marianowie

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR w Łomży podaje, że wśród obdarowanych znalazły się także placówki szkolne: w Rudce - pow. bielski, w Suwałkach, w Sejnach, oraz w Janowie - pow. sokólski.
Przekazane urządzenia do GMS-2 to odbiornik sygnałów GPS+GLONASS (opcja) L1 wraz z wbudowanym ręcznym kontrolerem stworzonym jako zaawansowany, kompaktowy oraz przenośny odbiornik przeznaczony na rynek pomiarowy. Wbudowany cyfrowy kompas oraz kamera cyfrowa  tworzą z GMS-2 uniwersalne urządzenie do polowych pomiarów GIS. Jest to sprzęt przeznaczony dla geodetów, budowlańców, precyzyjnego rolnictwa oraz innych spokrewnionych dziedzin.
- Przekazany sprzęt jest sprawny i może być w dalszym ciągu z powodzeniem używany przez poszczególne szkoły, które wykorzystają go w celu nauki dla przyszłych rolników i naszych potencjalnych beneficjentów – mówi  Beata Orzołek, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR podkreślając, że sprzęt spełnia wszelkie wymogi potrzebne do kształcenia wykwalifikowanych specjalistów w zakresie wykorzystania technologii GPS.

W imieniu ARiMR w Łomży formalności przekazania zestawów dokonała dyrektor Orzołek wraz z zastępcą Wiesławem Grzymałą, natomiast ze strony szkół – odbierali go dyrektorzy, którzy wyrażając wdzięczność za tak wspaniały gest i zapewnili, iż  podarowany sprzęt GPS, przyczyni się do poszerzenia wiedzy i praktycznej nauki uczniów z zakresu bezpośredniej kontroli danych w terenie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę