Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Spór o dobudowę Zawadzkiej

Główne zdjęcie
Apel o popierających budowę nowego odcinka dwupasmowej ulicy Zawadzkiej

W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy petycję kilkudziesięciu mieszkańców ulic Wiosennej, Bursztynowej, Przedwiośnia i Szmaragdowej, którzy wystąpili do prezydenta Łomży o odstąpienie od budowy przedłużenia dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od Przykoszarowej do Szosy do Mężenina. Teraz do redakcji przeniesiono apel, podpisany przez ponad 150 osób i zarządy: ŁSM, SM „Perspektywa” i spółki Development, popierający budowę nowego odcinka dwupasmowej ulicy Zawadzkiej.

Oto treść tego apelu:

My niżej podpisani mieszkańcy miasta i Osiedla Zawady Przedmieście popieramy budowę nowego odcinka dwupasmowej ulicy Zawadzkiej. Budowę tej drogi uważamy za sprawę priorytetową dla naszego osiedla i całego miasta. Uważamy, że ważna ulica w nowej dzielnicy powinna być nowoczesna, dwupasmowa, ze ścieżką rowerową na którą w tym rejonie już od dawna oczekują mieszkańcy. Przy tak intensywnej rozbudowie dzielnicy jest to działanie perspektywiczne dla miasta Łomża, rozwiązujące komunikacyjnie cały obszar w połączeniu z innymi planami w studium uwarunkowań. Nie można uzależniać budowy takiej drogi od kaprysu tylko garstki mieszkańców.
Protestujemy przeciwko próbie zawłaszczania prawa decyzji budowy ulicy dla mieszkańców całego osiedla i miasta przez małą grupę ludzi zamieszkałych od niedawna przy ulicy Przedwiośnie.
Mocno zaniepokoił nas protest grupy mieszkańców sprzeciwiających się planowanej budowie. Przecież o tej ulicy, w takich rozmiarach mówiło się od dawna. Nie prawdą jest, że ta inwestycja była planowana bez konsultacji społecznych. Gdzie byli Państwo protestujący, kiedy odbywały się w tej sprawie spotkania, między innymi w Szkole Podstawowej nr 10? Rozmawialiśmy z Panem Prezydentem o planach przebiegu tej drogi, o sieci gazowej, o odwodnieniu i kanalizacji.
Plan zagospodarowania przestrzennego obowiązywał już od 2011 roku kiedy domy osób protestujących nie były jeszcze planowane, a więc budowali świadomie wiedząc, że w sąsiedztwie będzie przebiegała ulica. Pasy drogowe stanowią ciągi dla wszelkiej infrastruktury technicznej, w tym wodociągów, kanalizacji, sieci gazowej, ciepłowniczej i innych o które mieszkańcy tej części miasta wnioskują, a sieci te są niezbędne do dalszego rozwoju dzielnicy.
Uważamy, że protest grupy mieszkańców ma na celu zabezpieczenie tylko własnego interesu. Od dawna było wiadomo, że teren będzie się rozwijał. Nie zgadzamy się z argumentami protestujących, bo takie same można przedstawić w każdej innej dzielnicy miasta gdzie biegną większe ulice.
Apelujemy do Pana Prezydenta, aby w decyzji budowy tej drogi był konsekwentny i doprowadził do końca, ponieważ dla dalszej rozbudowy Osiedla to ulica wraz z infrastrukturą techniczną, a szczególnie wodociągowo-kanalizacyjną, jest niezbędna i bardzo oczekiwana.

zobacz: Nie chcą dobudowy dwujezdniowej Zawadzkiej

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę