Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

List otwarty do dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Z każdym rokiem przybywa nam lat, stajemy się starsi oraz coraz mniej sprawni. Zapadamy na różne choroby, co w konsekwencji powoduje, że potrzebujemy większej i bardziej kompleksowej opieki. Jedną z form opieki nad osobami starszymi jest oddział geriatryczny, oddział wysoce specjalistyczny zapewniający ukierunkowane leczenie.

W sierpniu 2013 roku grupa seniorów z Łomży zwróciła się do Pana Dyrektora z koncepcją pomocy w uruchomieniu w miejscowym szpitalu oddziału geriatrycznego. Stosowaliśmy różne formy działań, wokół tematu organizacji oddziału geriatrycznego, skupialiśmy ludzi i instytucje, które naszym zdaniem, mogły i powinny pomóc. Zwróciliśmy się do Narodowego Funduszu Zdrowia (korzystając z Pańskiej pomocy), marszałka województwa podlaskiego, wojewody podlaskiego, miejscowych posłów oraz ministra zdrowia. Prosiliśmy o pomoc konsultanta wojewódzkiego do spraw geriatrii.
Głównie jednak oczekiwaliśmy aktywności od Pana Dyrektora. Niestety, Dyrekcja Szpitala nie wykazała właściwego zaangażowania w kierunku uruchomienia oddziału geriatrycznego. Mimo naszych wielokrotnych próśb i nacisków, nie poczyniono starań o zdobycie funduszy na ten cel, ani o przygotowanie przyszłych geriatrów. W celu wsparcia zabiegów Dyrekcji Szpitala zebraliśmy ponad 2 tysiące podpisów mieszkańców Łomży i okolic popierających utworzenie oddziału geriatrycznego. Wszystkie podpisy przekazaliśmy Panu Dyrektorowi.
W tę ważną sprawę zaangażowaliśmy również Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Oba związki zdecydowanie poparły ideę powołania oddziału. Wiele wysiłku włożyła w przygotowanie całokształtu zagadnienia przewodnicząca Komisji Polityki Senioralnej w Sejmie poseł Małgorzata Zwiercan oraz prof. dr hab. n. med. Barbara Bień, która wyraziła nawet chęć przyjazdu do Łomży w celu poprowadzenia przez pierwsze pół roku utworzonego oddziału.
Wszystkie wymienione instytucje, osoby prywatne oraz seniorzy ziemi łomżyńskiej opowiadają się za utworzeniem w Łomży oddziału geriatrycznego. Zapewniamy, że seniorzy nie odstąpią od tego zamiaru. Seniorzy oczekują od Pana Dyrektora zrozumienia, że losy ludzi starych, szczególnie chorych, w dużym stopniu zależą od Pana decyzji.
Wierzymy, że po prawie 4 latach naszych starań, zdobędzie się Pan Dyrektor na wsłuchanie w nasze prośby i podejmie Pan konsekwentne, intensywne i skuteczne działania, dotyczące uruchomienia oddziału. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że rezerwujemy sobie możliwość dalszych działań, łącznie z pikietowaniem, gdyby sytuacja, w tym temacie nie uległa zmianie.

Z poważaniem.
Honorowy Prezes PZERiI Jan Lisiecki
Były marszałek województwa Sławomir Zgrzywa
Sekretarz ZK RP i BWP Jan Karczewski

Łomża, dnia 31 marca 2017 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę