Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Drogowcy wchodzą na Polową

Główne zdjęcie
Nowo organizacja ruchu na Polowej na odcinku pomiędzy ul. Wojska Polskiego a Aleją Legionów

W sobotę drogowcy mają zamknąć dla ruchu odcinek ul. Polowej od Wojska Polskiego do Al. Legionów z dopuszczeniem do ruchu jedynie służb uprzywilejowanych oraz mieszkańców. To pierwsza oznaka rozpoczęcia remontu ulicy. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia prac, który przewidywany jest na drugą połowę sierpnia, przy czym znacznie większe zaczną się za tydzień.

Jak przekazuje Grzegorz Daniluk z ratusza, od przyszłego piątku 10. kwietnia z ruchu zostanie  wyłączona jedna strona ul. Szosa Zambrowska na odcinku od ronda Lutosławskiego do Zawadzkiej. Na tym odcinku drogi ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie w jednym kierunku w stronę Polowej. 

W ramach trwających kilka miesięcy prac przebudowany ma zostać cały odcinek ul. Polowej od skrzyżowania z Wojska Polskiego do Giełczyńskiej i odcinek Szosy Zambrowskiej do Ronda Lutosławskiego ulice mają zostać rozbudowane z dostosowaniem  do kategorii ruchu KR4. Przebudowane będą zjazdy i chodniki oraz wszelkie instalacje, ale także zbudowane zostanie zupełnie nowe: mini rondo na skrzyżowaniu ul. Polowej i Sadowej, oraz ścieżka rowerowa i zatoka parkingowa w ul. Polowej. W związku z tymi pracami początkowo do wycięcia wskazano około 80 drzew, ale po protestach mieszkańców i ponownym przeglądzie miejskich urzędników, władze miasta podają, że uda się ocalić około połowę z nich.  

Inwestycja będzie kosztowała 6,5 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę w miejskim przetargu złożyło konsorcjum łomżyńskich firm Unibep i BIK-PROJEKT.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę