poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Drogowcy wchodzą na Polową

W sobotę drogowcy mają zamknąć dla ruchu odcinek ul. Polowej od Wojska Polskiego do Al. Legionów z dopuszczeniem do ruchu jedynie służb uprzywilejowanych oraz mieszkańców. To pierwsza oznaka rozpoczęcia remontu ulicy. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia prac, który przewidywany jest na drugą połowę sierpnia, przy czym znacznie większe zaczną się za tydzień.

Nowo organizacja ruchu na Polowej na odcinku pomiędzy ul. Wojska Polskiego a Aleją Legionów
Nowo organizacja ruchu na Polowej na odcinku pomiędzy ul. Wojska Polskiego a Aleją Legionów

Jak przekazuje Grzegorz Daniluk z ratusza, od przyszłego piątku 10. kwietnia z ruchu zostanie  wyłączona jedna strona ul. Szosa Zambrowska na odcinku od ronda Lutosławskiego do Zawadzkiej. Na tym odcinku drogi ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie w jednym kierunku w stronę Polowej. 

W ramach trwających kilka miesięcy prac przebudowany ma zostać cały odcinek ul. Polowej od skrzyżowania z Wojska Polskiego do Giełczyńskiej i odcinek Szosy Zambrowskiej do Ronda Lutosławskiego ulice mają zostać rozbudowane z dostosowaniem  do kategorii ruchu KR4. Przebudowane będą zjazdy i chodniki oraz wszelkie instalacje, ale także zbudowane zostanie zupełnie nowe: mini rondo na skrzyżowaniu ul. Polowej i Sadowej, oraz ścieżka rowerowa i zatoka parkingowa w ul. Polowej. W związku z tymi pracami początkowo do wycięcia wskazano około 80 drzew, ale po protestach mieszkańców i ponownym przeglądzie miejskich urzędników, władze miasta podają, że uda się ocalić około połowę z nich.  

Inwestycja będzie kosztowała 6,5 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę w miejskim przetargu złożyło konsorcjum łomżyńskich firm Unibep i BIK-PROJEKT.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0