Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

czwartek 23.06.2005

Gazeta Współczesna - Stajesz to płacisz Gazeta Współczesna - Lech uczy Czecha

Gazeta Współczesna - Stajesz to płacisz
– Za postój w strefach płatnego parkowania trzeba płacić – tłumaczy Wojciech Wysocki, kierownik Biura Strefy Ograniczonego Postoju w Łomży. Nie zgadza się z decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy, który orzekł, że mandaty wkładane za wycieraczki aut są nieważne.
W Olsztynie i Warszawie część kierowców, opierając się na decyzji bydgoskiego sądu, parkuje w centrach miast za darmo. Ani kodeks administracyjny, ani kodeks cywilny nie przewidują bowiem, aby korespondencję dostarczano przez włożenie jej za wycieraczkę samochodu. Kierowca musi dostać mandat do ręki i pokwitować odbiór. Każdy inny kwit może wyrzucić do kosza.
– Wezwania za wycieraczką nie należy mylić z mandatem, do którego stosują się te przepisy – tłumaczy Wysocki.
Według niego kierowcę obowiązują znaki drogowe, a te przecież informują, że w danym miejscu trzeba płacić za postój. Parkując bez opłaty, kierowca łamie przepisy kodeksu drogowego.
– Wezwanie, pozostawiane przez kontrolerów za wycieraczką nie wzywa do zapłaty grzywny, a jedynie ma na celu ustalenie, kto w danym czasie i miejscu zaparkował z naruszeniem prawa – przekonuje Wysocki.
więcej: Gazeta Współczesna - Stajesz to płacisz

Gazeta Współczesna - Lech uczy Czecha
Zwiedzanie gospodarstw i hodowli krów mlecznych w Kali-nowie k. Piątnicy i Lutostani, a także Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem zakończyło „dzień mleka”, który w naszym regionie spędziła 27-osobowa grupa rolników z Republiki Czeskiej.
Goście nie ukrywali podziwu dla porządku, czystości, rozmachu inwestycji i nowoczesnej produkcji – od krowy do kartonu mleka.
– Z inicjatywy Czeskiego Związku Rolnictwa Prywatnego zorganizowaliśmy czterodniową wizytę, w trakcie której goście zobaczyli uprawy pomidorów i truskawek w Mazowieckiem, produkcję mleka, sady w okolicach Grójca – powiedział Marcin Sawicki, specjalista ds. współpracy międzynarodowej Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.
więcej: Gazeta Współczesna - Lech uczy Czecha


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę