Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Nie chcą dobudowy dwujezdniowej Zawadzkiej

Główne zdjęcie
Tak miałaby przebiegać nowa ul. Zawadzka

Kilkudziesięciu mieszkańców ulic Wiosennej, Bursztynowej, Przedwiośnia i Szmaragdowej wystąpiło z petycją do prezydenta Łomży o odstąpienie od budowy przedłużenia dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od Przykoszarowej do Szosy do Mężenina. - Nie możemy zgodzić się na to, aby na tak spokojnym osiedlu, powstała tak potężna ulica stwarzająca ogromny hałas i zakłócająca nam codzienne funkcjonowanie – napisali w petycji podkreślając, że są „oburzeni faktem, iż miasto planuje tak potężną inwestycję bez konsultacji społecznej” i „zdeterminowani o walkę, aby ta droga w tych rozmiarach nie powstała”.

Petycję wystosował Społeczny Komitet Mieszkańców okolic ulicy Wiosennej w Łomży. Dotyczy ona braku zgody na budowę drogi - przedłużenia ulicy Zawadzkiej

Szanowny Panie Prezydencie,
My, niżej podpisani mieszkańcy ulic Wiosennej, Bursztynowej, Przedwiośnia, Szmaragdowej zwracamy się z prośbą o zaniechanie wszelkich prac związanych z budową drogi - przedłużenia ulicy Zawadzkiej, a w rezultacie o niewybudowanie tej drogi.

Swoją prośbę motywujemy faktem, iż jest to zbyt szeroka droga jak na taki teren, która ma bezpośrednio sąsiadować z licznymi naszymi domami oraz blokami. Nie możemy zgodzić się na to, aby na tak spokojnym osiedlu, powstała tak potężna ulica stwarzająca ogromny hałas i zakłócająca nam codzienne funkcjonowanie. Na drodze takich rozmiarów będzie wzmożony ruch pojazdów, który już odbywa się na już istniejącym odcinku drogi Zawadzkiej. Ponadto tej wielkości ulica jest niebezpieczna dla naszych dzieci, które mają prawo czuć się bezpieczne. W tej chwili na tym terenie tworzy się bardzo urokliwe i spokojne osiedle mieszkaniowe, a poprowadzenie przez nie drogi o tak potężnych rozmiarach jest po prostu nieludzkie .W planach jest też budowa największego w Łomży ronda tuż pod granicą naszych działek. Jest to nieprzemyślana i absurdalna decyzja niosąca za sobą tragiczne skutki. Nie chcemy nawet sobie wyobrażać, co się będzie działo jak zacznie dochodzić tak do kolizji, ze względu na dwupasmowe zjazdy, jakie są tam planowane.

Ponadto jesteśmy oburzeni faktem, iż miasto planuje tak potężną inwestycję bez konsultacji społecznej, bez naszej zgody. Planował Pan, Panie Prezydencie postawić nas przed faktem dokonanym? Nie zgadzamy się na takie nas traktowanie, my Pana wybraliśmy, a Pan powinien być dla nas ,a nie przeciwko nam.

Nadmienimy, iż poprzedni plan zagospodarowania przestrzennego na nasz teren przewidywał budowę drogi dużo mniejszej, bez ronda i tylko na potrzeby mieszkańców osiedla, doskonale to pamiętamy. Niestety, to jak miasto zmieniło plan tej drogi budzi wielkie negatywne emocje oraz nasz sprzeciw.

Jesteśmy zdeterminowani o walkę, aby ta droga w tych rozmiarach nie powstała, a Pan jako nasz Prezydent, reprezentujący nasze interesy, nie może się z naszym zdaniem nie liczyć. Decyzje wydają urzędnicy, a my - mieszkańcy będziemy musieli żyć z nimi przez całe życie. Dlatego liczymy, że ta droga, tych rozmiarów, nie powstanie.

Z poważaniem
Niżej podpisani mieszkańcy ulic Wiosennej, Bursztynowej, Przedwiośnia, Szmaragdowej

Do petycji dołączona jest lista 40 osób. To jak przekazują tylko mieszkańcy domków jednorodzinnych. Autorzy petycji liczą, że ich sprzeciw poprą także mieszkańcy okolicznych bloków, dla których szeroka ulica również będzie uciążliwa. 

Urząd Miejski potwierdza, że petycja wpłynęła w poniedziałek do ratusza, ale prezydent miał się z nią zapoznać w środę. Łukasz Czech z ratusza wskazuje, że przebieg tej drogi określił plan zagospodarowania przestrzennego z końca 2011 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę