niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Prawo - 13 kierunek w „państwówce”

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na prowadzenie w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży studiów jednolitych magisterskich o profilu praktycznym na kierunku „prawo”. Nowe studia rusza od nowego roku akademickiego i będzie to 13 kierunek, jaki będzie można studiować w łomżyńskiej „państwówce”, i 4 na którym można zrobić magisterkę.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Od ubiegłego roku w PWSIiP działa Instytut Prawa i Administracji. Do tej pory prowadził on studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku administracja. Były to jeden z trzech kierunków na których w łomżyńskiej „państwówce” można zrobić magisterkę. Studia drugiego stopnia są prowadzone także na informatyce i pielęgniarstwie. Teraz – zgodnie z planami – od października w Łomży będzie można także starać się o uzyskanie tytułu magistra prawa. Umożliw to nowy kierunek jednolitych studiów, na którego uruchomienie właśnie zgodziło się Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prawo będzie 13 kierunkiem studiów w łomżyńskiej państwówce. Dziś uczelnia oferuje studia na 12 kierunkach: informatyka, automatyka i robotyka, technologia żywności i żywienie człowieka, pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, fizjoterapia, wychowanie fizyczne, administracja, zarządzanie, praca socjalna, filologia.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0