niedziela, 17 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Uwaga niewybuchy!!!

Trzy interwencje związane ze znalezieniem niewybuchów z czasów II wojny światowej podejmowali w ostatnich dniach saperzy na terenie powiatu łomżyńskiego. Przypadkowo mieszkańcy natknęli się na granat moździerzowy, pocisk artyleryjski i minę przeciwpiechotną. Każde z tych znalezisk było bardzo niebezpieczne.

Patrol saperski
Patrol saperski

Pierwszego wybuchowego odkrycia dokonano w okolic wsi Borawskie w gminie Przytuły. W czwartek około 300 metrów od zabudowań znaleziono minę  przeciwpiechotną. Kolejnych dwóch odkryć dokonano wczoraj w pobliżu wsi Szablak i Mikołajki. W pierwszym przypadku, przy drodze w lesie leżał granat moździerzowy, a w drugim – ok. 150 metrów od zabudowań znajdowała się stary pocisk artyleryjski. 
- Każde z tych znalezisk było bardzo niebezpieczne – podkreśla Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Prosimy, aby tego typu znalezisk nie wyciągać z ziemi i nie dotykać. Miejsce znalezienia niewybuchów trzeba zabezpieczyć i jak najszybciej wezwać pomocy specjalistów. Tylko saperzy mogą tego typu przedmioty wydobywać i je niszczyć – dodaje policjantka przypominając, że zwykle groźne pozostałości z czasów II wojny światowej mieszkańcom regionu udaje się znajdować podczas prac polowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0