Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Uwaga niewybuchy!!!

Główne zdjęcie
Patrol saperski

Trzy interwencje związane ze znalezieniem niewybuchów z czasów II wojny światowej podejmowali w ostatnich dniach saperzy na terenie powiatu łomżyńskiego. Przypadkowo mieszkańcy natknęli się na granat moździerzowy, pocisk artyleryjski i minę przeciwpiechotną. Każde z tych znalezisk było bardzo niebezpieczne.

Pierwszego wybuchowego odkrycia dokonano w okolic wsi Borawskie w gminie Przytuły. W czwartek około 300 metrów od zabudowań znaleziono minę  przeciwpiechotną. Kolejnych dwóch odkryć dokonano wczoraj w pobliżu wsi Szablak i Mikołajki. W pierwszym przypadku, przy drodze w lesie leżał granat moździerzowy, a w drugim – ok. 150 metrów od zabudowań znajdowała się stary pocisk artyleryjski. 
- Każde z tych znalezisk było bardzo niebezpieczne – podkreśla Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Prosimy, aby tego typu znalezisk nie wyciągać z ziemi i nie dotykać. Miejsce znalezienia niewybuchów trzeba zabezpieczyć i jak najszybciej wezwać pomocy specjalistów. Tylko saperzy mogą tego typu przedmioty wydobywać i je niszczyć – dodaje policjantka przypominając, że zwykle groźne pozostałości z czasów II wojny światowej mieszkańcom regionu udaje się znajdować podczas prac polowych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę