Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Dwaj porywacze 15-letniej dziewczyny zatrzymani w areszcie

Główne zdjęcie
Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące dwóch mężczyzn, którzy w środę po południu siłą wepchnęli do samochodu osobowego i uprowadzili 15-letnią dziewczynę, wracającą ze szkoły do domu w Jabłonce Kościelnej. 29-letni Piotr K. oraz 23-letni Jakub G., mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego, mają postawione trzy zarzuty: pozbawienia wolności i dopuszczenia się czynności seksualnej na pokrzywdzonej 15-latce oraz usiłowania pozbawienia życia myśliwego, który zdążył uskoczyć przed kołami samochodu...

- Prokurator rejonowy od południa w piątek przesłuchiwał podejrzanych mężczyzn o to, że w środę około godziny 15. pozbawili wolności 15-letnią dziewczynę, podjeżdżając samochodem i wciągając ją siłą do środka oraz uprowadzając do pobliskiego lasu – relacjonuje zdarzenia prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży. - Nie podaję szczegółów, ze względu na dobro postępowania dowodowego. - Mężczyźni prawdopodobnie byli trzeźwi i wcześniej niekarani, jednak zostanie sprawdzona dokładnie ich pełna kartoteka, włącznie z okresem przed 18. rokiem życia. Porwanie dziewczyny zauważyła najpierw osoba postronna, która zaalarmowała kilku mieszkańców wsi, a potem o uprowadzeniu dowiedziała się rodzina i funkcjonariusze policji w Wysokiem Mazowieckiem, którzy zatrzymali porywaczy nieletniej.

Wysokomazowiecki prokurator rejonowy wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie porywaczy na 3 miesiące. Sędzia Jan Leszczewski poinformował w piątek po południu, że Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem przychylił się do wniosków. Obaj napastnicy w areszcie będą do 20 czerwca.

Mężczyźni prawdopodobnie wcześniej nie znali dziewczyny, mającej w postępowaniu status pokrzywdzonej (nie tylko świadka). Piotrowi K. za usiłowanie zabójstwa przez próbę przejechania ratującego 15-latkę myśliwego, strzelającego w koła auta, grozi przynajmniej 8 lat więzienia. Jakub G. usłyszał zarzut podżegania do zabójstwa.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę