Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Próbowali na wnuczka, policjanta i sąsiada

Oszuści znowu próbowali wczoraj „nabrać” seniorów z Łomży. Policja informuje, że odebrała 8 sygnały od mieszkańców Łomży dotyczące prób oszustw na „wnuczka, policjanta i sąsiada”. Za każdym razem dzwoniono do osób starszych - od 59 do 95 lat. W żadnym z tych przypadków nie doszło do oszustwa, bo potencjalne ofiary orientowały się, że są to fałszywe telefony.

- Pamiętajmy, że oszuści podczas prowadzonych rozmów telefonicznych grają na emocjach – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Wykorzystują litość, strach, lęk – wszystko po to, aby zmanipulować potencjalną ofiarę, zdobyć informacje o posiadanych oszczędnościach  oraz doprowadzić do przekazania tych pieniędzy oszustom. Wywierając na swoich rozmówcach presję upływającego czasu instruują jak, gdzie i komu należy przekazać pieniądze, a potem kontakt się urywa. Dlatego bądźmy czujni. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym. Zawsze sprawdzajmy usłyszane informacje u swoich bliskich, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy policję.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę