Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Komunikacja autobusowa z i do Łomży

Połączenia realizowane przez PKS oraz prywatnych przewoźników to w zasadzie jedyna opcja dla osób pragnących podróżować z i do Łomży komunikacją zbiorową. Od 1993 r. nie funkcjonuje tu już bowiem dworzec kolejowy. Przed zaplanowaniem trasy warto sprawdzić oferty różnych przewoźników - mogą się one różnić nie tylko ceną, ale też czasem przejazdu czy komfortem podróży.

Trzecie co do wielkości miasto województwa podlaskiego - Łomża - stanowi ważny ośrodek gospodarczy, edukacyjny i kulturalny ziemi łomżyńskiej. Osławiona nie tylko ze względu na położenie nad malowniczą rzeką Narew, ale też chociażby na przyjazne podejście egzaminatorów na prawo jazdy, Łomża przyciąga turystów i interesantów z całej Polski. Coraz więcej osób decyduje się pozostawić własne samochody w garażach i wybiera komunikację autobusową.

Znalezienie korzystnych połączeń

Zanim zdecydujemy się na podróż do Łomży autobusem, warto porównać oferty różnych przewoźników. Ceny biletów nieraz różnią się diametralnie - jeśli więc zależy nam na ograniczeniu kosztów, znajdźmy dogodne połączenie odpowiednio wcześniej. Bardzo pomocna w tym względzie okaże się wyszukiwarka GoEuro - prosta i funkcjonalna. Pozwala ona na wyszukanie w kilka sekund dostępnych kursów z Łomży i do Łomży. Narzędzie to umożliwia także rezerwację i zakup biletu online.

Przewoźnicy autokarowi

Mimo iż Łomża nie należy do największych miast w kraju, funkcjonują tu bardzo dogodne połączenia autobusowe z wieloma miejscowościami - nawet bardzo odległymi. Głównym przewoźnikiem realizującym kursy z Łomży i do Łomży jest PKS Nova. Działają tu również m.in. PKS Elbląg, PKS Ostrołęka, PKS Olsztyn, PKS Mrągowo, Arriva Sp. z o.o., Lubelskie Linie Autobusowe, Żak Express, Fortuna-Bus czy Plus Bus. Mapy komunikacji w Łomży można znaleźć tutaj.

Dokąd z Łomży

Autobusem z Łomży można dotrzeć do największych miast w Polsce, m.in. do Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Katowic, Kołobrzegu, Łodzi, Koszalina, Poznania, Lublina, Olsztyna, Szczecina, Suwałk czy Torunia. Na uwagę zasługuje bardzo dogodne połączenie Łomży z Warszawą - przez większą część dnia autobusy kursują praktycznie co pół godziny. Dzięki temu podróżny ma możliwość sprawnego dostania się do Stolicy, skąd koleją lub autokarami dotrzeć można do każdego zakątka Polski.

Nieopłacalna kolej

Połączenia autobusowe są dla osób wybierających komunikację zbiorową jedyną możliwą opcją - Łomża ani okoliczne miejscowości nie mają bowiem stacji kolejowych. Do 1993 roku pociągi kursowały na trasie Łomża-Ostrołęka, jednak połączenie zostało zawieszone ze względu na nierentowność - średnio korzystało z niego zaledwie 9510 osób rocznie.

Tekst Promocyjny

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę