sobota, 17 marca 2018 napisz DONOS@

Od poniedziałku kolejne zwężenie na Sikorskiego

W poniedziałek rano mają rozpocząć się prace przy przebudowie ulicy Generała Władysława Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z Al. Legionów. Na początek drogowcy zamkną dla ruchu samochodowego prawą jezdnię (od Al. Legionów w kierunku ul. Wyszyńskiego), a ruch w obu kierunkach będzie przeniesiony na jezdnię lewą. W związku z tym w centrum miasta należy liczyć się z większymi korkami.

Pierwszy odcinek zwężenia na ul. Sikorskiego
Pierwszy odcinek zwężenia na ul. Sikorskiego

To kolejne zwężenie ulicy Sikorskiego. Od początku miesiąca z ruchu wyłączona jest lewa strona jezdni ulicy na odcinku od Al. Legionów do ul. Wojska Polskiego. To ostatnie dwa nieremontowane dotychczas odcinki ul. Sikorskiego, które łącznie mają ok. 950 metrów długości. Prace obejmują całkowitą przebudowę nawierzchni jezdni wraz ze wzmocnioniem podłoża, budowę ścieżki rowerowej, nowe oświetlenie, a na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Różaną również budowę sygnalizacji świetlnej. 
Roboty na zlecenie miasta prowadzą łomżyńskie firmy, które zaproponowały najniższe ceny. Łomżyński oddział Unibep za modernizację Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do Alei Legionów ma otrzymać 2 mln 282 tys. 559,12 zł, a PBK za odcinek od Alei Legionów do Wojska Polskiego 5 mln 679 tys. 154,28 zł. 85% kosztów inwestycji pokrytych będzie z dotacji z środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
W obu przypadkach prace drogowe mają zakończyć się do połowy listopada.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0