Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Łobodziński trzeci raz z rzędu pierwszy na szczycie Wieży Eiffla

Główne zdjęcie
Piotr Łobodziński po wygraniu biegu na Wieżę Eiffla

- Takiej BOMBY w nogach nie miałem już dawno. To jak gasłem na ostatnich „piętrach” zapamiętam na długo - relacjonuje Piotr Łobodziński. Zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet – Śniadowo” Łomża wygrał nocą międzynarodowy bieg po schodach na Wieżę Eiffla. Trzeci raz z rządu. Tym razem pokonanie 1665 stopni zajęło mu 7 minut i 54 sekundy.

Bieg w którym wystartował Łobodziński był 3 edycją La Verticale de la Tour Eiffel - Ecotrail de Paris IDF. Łobodziński, który jest jednym z najlepszych na świecie biegaczy po schodach, triumfował także w dwóch poprzednich edycjach biegu na Wieżę Eiffla, więc był faworytem. Tym razem zwycięstwo nie było bezbolesne. 
- Takiej BOMBY w nogach nie miałem już dawno. To jak gasłem na ostatnich „piętrach” zapamiętam na długo  - relacjonuje Piotr Łobodziński. - Za szybkie otwarcie i efektem tego było cierpienie na końcówce, gdzie straciłem mnóstwo sekund. (...)Dzisiaj zrobiłem to przed czym zawsze przestrzegam biegających na schodach, czyli za szybko się zakwasiłem. 
Mimo cierpień przewaga wypracowana na starcie biegu pozwoliła mu dobiec do mety na szczycie Wieży Eiffla jako pierwszemu. Czas 7:54 jest jednak słabszy niż w poprzednich latach.  W 2015 roku Łobodziński wbiegł na wierzę w 7 minut i 50 sekund, a w 2016 roku w 7 minut i 48 sekund.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę