Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Weekend atrakcji i rekordów

W sobotnie południe w Parku Wodnym w Łomży startuje czwarty 24 Godzinny Maraton Pływacki. Kilkuset pływaków (zapisanych jest ponad 350) spróbuje pobić ubiegłoroczny rekord, czyli przepłynąć więcej niż 1705 kilometrów i 740 metrów. To nie jedyna weekendowa próba bicia rekordu w mieście. W niedzielę w południe w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy „dziewiątce” ma się odbyć wielka impreza charytatywna na rzecz walczącego od kilku tygodni z białaczką Krystiana. Będą ciasta, konkursy pokazy i koncerty gwiazd muzyki disco-polo.

24 Godzinny Maraton Pływacki od kilku lat organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Celem imprezy jest popularyzacja pływania oraz bicie rekordów, które z roku na rok są coraz wyższe. W imprezie udział może wziąć każdy kto umie pływać i złoży pisemną deklarację. Każdy, kto ma więcej niż 13 lat musi przez minimum 30 minut płynąć na wyznaczonym torze. Oprócz indywidualnych startów, można zapisywać się całymi rodzinami lub stworzyć drużynę, która będzie rywalizowała w kategorii najlepszych drużyn lub rodzin. 
W pływackim maratonie mogą brać udział nawet przedszkolaki i uczniowie młodszych klas podstawówek, którzy pływać będą w basenie rekreacyjnym o długości 15m. Jak zaznaczają organizatorzy przepłynięte przez nich dystanse również będą brane pod uwagę przy ustanawianiu rekordu!
Maraton będzie trwał 24 godziny, od godziny 12:00 w sobotę 18 marca do godziny 12:00 w niedzielę 19 marca. W związku z nim Park Wodny w tym czasie zarezerwowany tylko dla uczestników imprezy. 

Łomża dla Krystiana
Od kilku tygodni w różnych miejscach Łomży organizowane są wydarzenia w ramach charytatywnej akcji Łomża piecze ciasta dla Krystiana. Idea jest prosta, kupujemy upieczony przez wolontariuszy słodki smakołyk i wrzucamy pieniądze do puszki, które są przeznaczone na pomoc  14-letniemu Krystianowi, który nagle zachorował na białaczkę. Pomagający rodzinie chorego chłopca wolontariusze z ciastkami byli w łomżyńskich restauracjach, szkołach i instytucjach. W niedzielę ma być największe z dotychczasowych wydarzeń. Impreza pełna atrakcji rozpocznie się w niedzielne południe w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy SP nr 9 w Łomży. Będą pokazy taneczne, konkursy z nagrodami, licytacje, koncerty gwiazd - zespołów Diadem oraz Piękni i Młodzi, jak też pokaz dzieci z drużyny „Hyżaków”, którzy dali się poznać startując w telewizyjnym programie „Mali Giganci”. 
Przez cały czas będzie też można kupować ciasta i wspierać Krystiana. Organizatorzy liczą na pobicie wszelkich rekordów życzliwości...

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę