niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@
tekst płatny

Praktykanci w warsztacie samochodowym? Ubezpiecz się od ich błędów

Zatrudnianie w warsztatach samochodowych praktykantów ze szkół zawodowych i technicznych jest częste. Młodzi ludzie zwykle są pełni zapału do pracy, jednak brak doświadczenia oraz przewidywania skutków niektórych działań może doprowadzić do uszkodzenia samochodu klienta. Z tego powodu właściciele serwisu samochodowych, w których pracują praktykanci, powinni wykupić ubezpieczenie chroniące od błędów popełnianych przez uczniów.

Motortrade Insurance – polisa na miarę biznesu

Jednym z najlepszych na rynku ubezpieczeń kierowanych do właścicieli warsztatów samochodowych jest Motortrade Insurance. Ubezpieczenie jest dostępne w trzech wariantach chroniących przed różnym zakresem zdarzeń. Podstawowa polisa chroni przed kosztami błędów popełnionych przez właściciela warsztatu oraz jego pracowników. W jej ramach dostępne jest specjalne ubezpieczenie dla pracowników poniżej 25 roku życia, którymi są między innymi praktykanci ze szkół zawodowych i technicznych. Jeżeli uczniowie w czasie nauki popełnią błąd skutkujący uszkodzeniem samochodu klienta, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty jego usunięcia.

Polisa rozszerzona chroni nie tylko przed kosztami naprawy usterek powstałych z powodu nieostrożności pracowników warsztatu samochodowego, ale również przed skutkami pożaru lub włamania do serwisu. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów zniszczonego mienia należącego do klientów oraz do warsztatu, w tym do wypłaty odszkodowania za zniszczone narzędzia, maszyny i inne sprzęty niezbędne mechanikowi do pracy.

Nie trać klientów z powodu braku polisy

Zakup ubezpieczenia Motortrade Insuance jest korzystny z dwóch powodów. Przede wszystkim polisa gwarantuje pokrycie kosztów naprawy pojazdu klienta, jeżeli ten zostanie uszkodzony w warsztacie czy w czasie jazdy testowej po usunięciu usterki zgłaszanej przez właściciela samochodu. Dzięki temu mechanik może uchronić się przed koniecznością ponoszenia kosztów dodatkowych napraw z własnej kieszeni bądź przerzucania ich na klienta.

Drugim powodem, dla którego warto wykupić polisę dla warsztatu samochodowego, jest wzrost zaufania klientów. Klienci zyskują pewność, że jeżeli praktykanci uszkodzą ich auto, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci im odszkodowanie. Pozwala im to czuć się pewniej i bez obaw zostawiać samochód w warsztacie. W ten sposób właściciel warsztatu samochodowego zatrudniającego młodocianych praktykantów może uchronić się przed utratą klientów obawiających się o bezpieczeństwo swoich pojazdów.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0