Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Spokojne ferie to udane ferie

Pomimo tego, że temperatura na zewnątrz każdego dnia jest coraz wyższa to sezon na narty nadal trwa. Spragnieni aktywności fizycznej, przemęczeni pracą ludzie pakują swoje walizki by na jakiś czas, z dala od pracy i od domu pojeździć na nartach lub desce snowboardowej.

Czy aby na pewno da się spokojnie jeździć na nartach wiedząc, że są jakieś sprawy w pracy lub domy, które do tej pory nie zostały załatwione? Jak to mówią – co masz zrobić jutro zrób dziś. Jeśli chcesz mieć spokojne ferie i jeżdżąc na nartach nie przejmować się tym co zastaniesz po powrocie z zimowego wypoczynku to zrealizuj wszystko powierzone Ci zadania jeszcze przed wyjazdem. Uwierz, że tylko w ten sposób będziesz mógł cieszyć się długo wyczekiwanymi zimowymi wakacjami.

Zrób listę zadań i ją zrealizuj

Nie zawsze udaje nam się spamiętać wszystko co mamy do zrobienia. Niezawodne jednak są terminarze, w których możemy wszystko zapisać. Po rzuceniu okiem na kartkę w mig przypomnimy sobie co nas czeka w danym dniu.

Przed każdym wyjazdem warto zrobić sobie taką listę zadań do zrealizowania. Rzecz jasna długoterminowym wyjazdem, bo jeśli masz w planach weekendowy wypad w góry to nie ma sensu czynić do niego zbyt wielkich przygotowań, choć mogą nas one uchronić przed brutalnym zderzeniem z rzeczywistością po powrocie z wypoczynku.

Nikt nie każe Ci pracować ponad siły ani dopełniać obowiązków, z których będziesz rozliczany za kwartał. Chodzi tutaj o sprawy bieżące, takie jak zapłacenie rachunków, by nie odcięli Ci prądu, zapewnienie opieki posiadanym zwierzętom czy nadrobienie zaległości w pracy. Tylko realizacja wszystkiego co jest priorytetowe pozwoli Ci się wyluzować i naładować baterie na przyszłość.

Zabezpiecz swój dobytek

Nie zapomnij również o swoim domu, który bardzo często na czas naszego wyjazdu pozostaje pusty. Brak oświetlenia w mieszkaniu przyuważone przez lokalnego złodzieja może być sporą pokusą do zrabowania naszych dóbr. Ale nie tylko na takie nieszczęście jesteśmy narażeni. Równie dobrze po powrocie możemy zastać zalane mieszkanie lub część domu obróconą w popiół.

Co zrobić aby zminimalizować skutki zaistniałej klęski żywiołowej? Jedyny krok jaki możesz uczynić to inwestycja w ubezpieczenie domu lub mieszkania (np. https://www.masterquote.co.uk/home-insurance). W razie jakichkolwiek strat materialnych otrzymasz odpowiedniej wysokości odszkodowanie, które w mniejszym lub większym stopniu umożliwi powrót do normalnego życia.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę