Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

środa 22.06.2005

Gazeta Współczesna - Wygrajmy tę drogę! Kurier Poranny - Nerwowo w baku Kurier Poranny - Turystyka goni prawo

Gazeta Współczesna - Wygrajmy tę drogę!
Nadal mamy szanse na to, żeby przez Ostrołękę przebiegał jeden z najważniejszych europejskich szlaków komunikacyjnych! Walkę o Via Baltikę, łączącą zachodnią Europę z krajami nadbałtyckimi i Finlandią, zapowiadają władze Ostrołęki i Łomży.
W tej sprawie jednym głosem mówią władze miasta i powiatu ostrołęckiego, wicemarszałek Arkadiusz Czartoryski, władze miasta i powiatu łomżyńskiego, Szczuczyna, Grajewa i Rajgrodu. Każdy, kto jest tego samego zdania, może wyciąć kupon z Gazety Współczesnej i dostarczyć go do redakcji w Ostrołęce lub w Łomży. Trafią one tam, gdzie zapadnie decyzja w sprawie ostatecznego wyboru wariantu dotyczącego przebiegu Via Baltiki.
więcej: Gazeta Współczesna - Wygrajmy tę drogę!

Kurier Poranny - Nerwowo w baku
Dwaj najwięksi polscy producenci paliw drastycznie podnieśli wczoraj ceny. Wygląda na to, że tankowanie będzie jeszcze droższe
Kierowcy przecierają oczy ze zdumienia. Tak gwałtownych i wysokich podwyżek cen benzyny nie pamiętają od dobrych kilku lat. Z dnia na dzień paliwo zdrożało aż o pięć groszy na litrze! I to prawdopodobnie nie koniec wzrostu cen.
Na stacjach Shella jeszcze w poniedziałek do południa kierowcy płacili za benzynę 3,94 zł. Po południu to samo paliwo było o pięć groszy droższe. Na stacjach Orlenu ceny podniesiono już w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wczoraj po południu PKN Orlen, największy producent paliw w Polsce, hurtową cenę benzyny podniósł o 48 zł na tysiąc litrów (5 gr na litrze), a oleju napędowego o 29 zł na tysiąc litrów (3 gr na litrze).
Drożej na świecie, drożej u nas
– Jeśli rośnie cena surowca na świecie, musimy podnieść nasze ceny. Działamy na wolnym rynku i reagujemy na wszystkie zmiany, jakie na nim zachodzą – wyjaśnia Paweł Poręba z biura prasowego PKN Orlen. – Od tego uzależnione są też ceny w najbliższych dniach. Jeśli surowiec zacznie tanieć, to i u nas ceny pewnie spadną. Jeśli będzie odwrotnie, to i my będziemy sprzedawać drożej – dodaje.
Także Grupa Lotos podniosła wczoraj ceny benzyny o 4 gr na litrze.
– Sytuacja na rynku światowym jest bardzo nerwowa. Wszystko zmienia się praktycznie z godziny na godzinę. Mamy nadzieję, że to się w końcu uspokoi – mówi Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupy Lotos. – Ale trudno w tej chwili w to wierzyć. Dlatego nie mogę zagwarantować, że to ostatnia podwyżka w naszej firmie.
więcej: Kurier Poranny - Nerwowo w baku

Kurier Poranny - Turystyka goni prawo
Na Podlasiu ruszył wyścig po indeksy. Coraz więcej maturzystów stawia na turystykę i rekreację. - Bo w naszym regionie można na niej zarobić - mówią młodzi ludzie.
Nabór na wyższe uczelnie nabiera tempa - w Białymstoku od kilku dni przed rektoratami uczelni ustawiają się kolejki - mimo że maturzyści jeszcze tydzień muszą czekać na świadectwa, już składają dokumenty na wymarzone kierunki studiów. Jak co roku powodzeniem cieszą się kierunki medyczne, zwłaszcza farmacja na białostockiej Akademii Medycznej - tam jest pięciu kandydatów na miejsce. Ale z pewnością nie ona będzie tegorocznym hitem.
Stawiają na turystykę
Podlaska młodzież coraz częściej wybiera bowiem prawo, psychologię, informatykę, języki obce i - co z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością - turystykę i rekreację. Dlaczego właśnie te kierunki? Maturzyści uważają, że te studia dadzą im w przyszłości pracę.
I nie jest to dziwne - w naszym regionie jak grzyby po deszczu powstają nowe hotele, pensjonaty, biura turystyczne, dobrze rozwija się agroturystyka. Tam potrzeba nowych, młodych fachowców, bo - zdaniem specjalistów - rynek pracy nie jest jeszcze nasycony. - Nie dziwię się, że jest boom na turystykę. Jest to branża, która na Podlasiu zaczęła się poważnie rozwijać i może być szansą i dla młodzieży, i dla województwa - komentuje zachowanie młodych ludzi ekonomista dr Tadeusz Truskolaski. - Mamy wspaniałe lasy, jeziora, tu leżą cztery parki narodowe i właśnie to może być naszą przyszłością.
więcej: Kurier Poranny - Turystyka goni prawo

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę