sobota, 17 marca 2018 napisz DONOS@

Nowy przewodniczący PIRol w Łomży

Zdzisław Łuba z Mężenina został nowym przewodniczącym Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży. Zastąpił Adama Niebrzydowskiego, który zrezygnował z tego stanowiska i stanowiska wiceprezesa Izby w województwie. Zdaniem Zdzisława Łuby problemów w rolnictwie jest dużo, w Łomży też. Jednym z ważniejszych jest brak parkingu przed siedzibą ARiMR.

Zdzisław Łuba
Zdzisław Łuba

Niebrzydowski szefem PIRol w Łomży był przez kilka lat. Związany jest z PiS. Na początku ubiegłego roku Niebrzydowski został radnym sejmiki województwa podlaskiego w miejsce Kazimierza Gwiazdowskiego, który w wyborach parlamentarnych z jesieni 205 roku zdobył mandat posła na Sejm. We wrześniu 2016 r. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i szef wojewódzkich struktur PiS, powołał go na stanowisko dyrektora  Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Natłok obowiązków spowodował, że Adam Niebrzydowski zrezygnował z piastowania stanowisk zajmowanych w Podlaskiej Izbie Rolniczej, pozostając jej członkiem. Podczas wczorajszego posiedzenia Rada Powiatowa PIRol w Łomży na nowego przewodniczącego wybrała Zdzisława Łubę.
- Zgodziłem być się przewodniczącym jak wszyscy ze mną będą i wszyscy obiecali, że będą – mówi Zdzisław Łuba. 
Nowy przewodniczący mówi, że Izba nie będzie uprawiać polityki. 
- Jesteśmy za wszystkimi partiami, jak robią dobrze szczególnie dla rolników, ale to oznacza, że robią dobrze dla Polski – dodaje. 
Zdaniem Zdzisława Łuby problemów w rolnictwie jest dużo, w Łomży też. 
- Na początek chcieli byśmy uprosić naszego prezydenta Łomży o parking przy siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ul. Nowej. Jest niezadowolenie rolników z tego, że nie można zaparkować samochodu, i źle by się stało, gdyby z tego powodu, ktoś chciał nam zabrać Agencję do Białegostoku – mówi nowy przewodniczącym Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży zaznaczając, że to jest realny problem, a nie tylko takie gadanie. - Była wczoraj wiceprezes Agencji w Łomży i ona mówiła, że jest niezadowolenie rolników. Ale rolnicy są niezadowoleni nie z działalności Agencji, tylko z tego, że nie ma parkingu – podkreśla Zdzisław Łuba.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0