Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Nowy przewodniczący PIRol w Łomży

Główne zdjęcie
Zdzisław Łuba

Zdzisław Łuba z Mężenina został nowym przewodniczącym Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży. Zastąpił Adama Niebrzydowskiego, który zrezygnował z tego stanowiska i stanowiska wiceprezesa Izby w województwie. Zdaniem Zdzisława Łuby problemów w rolnictwie jest dużo, w Łomży też. Jednym z ważniejszych jest brak parkingu przed siedzibą ARiMR.

Niebrzydowski szefem PIRol w Łomży był przez kilka lat. Związany jest z PiS. Na początku ubiegłego roku Niebrzydowski został radnym sejmiki województwa podlaskiego w miejsce Kazimierza Gwiazdowskiego, który w wyborach parlamentarnych z jesieni 205 roku zdobył mandat posła na Sejm. We wrześniu 2016 r. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i szef wojewódzkich struktur PiS, powołał go na stanowisko dyrektora  Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Natłok obowiązków spowodował, że Adam Niebrzydowski zrezygnował z piastowania stanowisk zajmowanych w Podlaskiej Izbie Rolniczej, pozostając jej członkiem. Podczas wczorajszego posiedzenia Rada Powiatowa PIRol w Łomży na nowego przewodniczącego wybrała Zdzisława Łubę.
- Zgodziłem być się przewodniczącym jak wszyscy ze mną będą i wszyscy obiecali, że będą – mówi Zdzisław Łuba. 
Nowy przewodniczący mówi, że Izba nie będzie uprawiać polityki. 
- Jesteśmy za wszystkimi partiami, jak robią dobrze szczególnie dla rolników, ale to oznacza, że robią dobrze dla Polski – dodaje. 
Zdaniem Zdzisława Łuby problemów w rolnictwie jest dużo, w Łomży też. 
- Na początek chcieli byśmy uprosić naszego prezydenta Łomży o parking przy siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ul. Nowej. Jest niezadowolenie rolników z tego, że nie można zaparkować samochodu, i źle by się stało, gdyby z tego powodu, ktoś chciał nam zabrać Agencję do Białegostoku – mówi nowy przewodniczącym Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży zaznaczając, że to jest realny problem, a nie tylko takie gadanie. - Była wczoraj wiceprezes Agencji w Łomży i ona mówiła, że jest niezadowolenie rolników. Ale rolnicy są niezadowoleni nie z działalności Agencji, tylko z tego, że nie ma parkingu – podkreśla Zdzisław Łuba.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę