Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Uwaga oszukują „na wnuczka”

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy dzwonią od rana do starszych mieszkańców Łomży i okolic i próbują wyłudzić pieniądze. Komenda Miejska Policji w Łomży została powiadomiona o dwóch zdarzeniach, w których telefonujący do starszej osoby mężczyzna podawał się za członka rodziny i opowiadając o wypadku, w którym miał uczestniczyć prosił o pożyczenie pieniędzy.

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży przestrzega, że to tzw. metoda oszustwa na „wnuczka”. Oszuści dzwoniąc do starszych osób podają się za krewnych i proszą o pilne wspomożenie finansowe i w ten sposób nierzadko pozbawiają ich oszczędności całego życia.
- Niespodziewane telefony z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków naszej rodziny każdorazowo powinny być potwierdzane u proszących o pomoc krewnych – mówi policjantka.
Prosi też wszystkich, którzy odbierają tego typu podejrzane telefony o powiadamia na numer alarmowy policji 997 lub 112.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę