Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Nie wszyscy wyjadą na wakacje

Tylko co szósty uczeń łomżyńskich szkół w te wakacje wyjedzie na na kolonie, obozy i biwaki – wynika z danych Urzędu Miejskiego. Na około 13 tysięcy dzieci i młodzieży uczącej się tutejszych szkołach na wakacyjny wyjazd może liczyć około 2 tys. 200 z nich. Co trzecie z tych dzieci wyjedzie na obozy organizowane przez Kościół. Najwięcej – około 600 osób – kilkunastodniowe obozy spędzi z Caritasem. Ta kościelna instytucja charytatywna przez całe dwa wakacyjne miesiące kolonie wypoczynkowe organizuje w Balikach i Długoborzu. Ponad setka młodzieży wyjedzie z parafii Krzyża Świętego na obozy do Augustowa.


Niestety jak podkreślają organizatorzy letnich wyjazdów to kropla w morzu potrzeb, a główną bolączką są jak zwykle pieniądze. Nawet najtańszy wakacyjny wyjazd to kilkaset złotych.
Taniej można spędzić wakacje w mieście. Tradycyjnie – gdy tylko będzie ładna pogoda - będzie działało kąpielisko, będą też różnego rodzaju turnieje sportowe m.in. Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej SM Perspektywa, Turniej Dzikich Drużyn organizowany przez ŁKS czy propozycja LZS-ów Turniej tenisa ziemnego. Największa z wakacyjnych imprez trwającą od pierwszego do ostatniego dnia wakacji są Wakacje z Panem Bogiem organizowane w Centrum Katolickim przez parafię Krzyża Św. Tu codziennie bawić się będzie mogło około 100 osób.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę