Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Konflikt w Radzie Nadzorczej MPEC?

Główne zdjęcie
Tomasz Chojnicki (ONR), Daniel Oliva, Bogusław Bazydło podczas pikiety pod hasłem „patriotyczne zjednoczenie Polaków”, styczeń 2016

Andrzej Grodzki, kanclerz PWSIiP w Łomży, został wybrany nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Jak się okazuje wybór nie był szybki, łatwy i przyjemny. Podczas poniedziałkowego posiedzenia głosowano w tej sprawie kilka razy. Kontrkandydatem Grodzkiego był Daniel Oliva, którego prezydent Mariusz Chrzanowski do RN MPEC powołał kilka dni wcześniej, po niespodziewanym odwołaniu dotychczasowego przewodniczącego Marka Kozikowskiego. Oliva, po przegraniu wyborów na przewodniczącego kandydował na wiceprzewodniczącego, ale też nie wygrał.

Kim jest nowy – jak się okazuje „ważny” - na razie jednak tylko członek Rady Nadzorczej największej miejskiej spółki w Łomży? To pytanie jakie przed tygodniem zadaliśmy w ratuszu i w MPEC. Pytaliśmy o Daniela Oliwę, bo tak początkowo spółka podawała pisownię jego nazwiska. Błąd w pisowni poprawiono i teraz w BIP spółki we władzach jest już Daniel Oliva. Kim jest ten Pan, jakie ma doświadczenie? - póki co odpowiedzi z ratusza, ani z MPEC nie otrzymaliśmy. 
W Łomży od kilku lat działa firma „Strefa Piękna Daniel Oliva” przy ul. Sikorskiego. Daniel Oliva, był jednym z ludzi, którzy na początku stycznia 2016 roku stali na pace dostawczaka na Starym Rynku i prowadził antyKODową pikietę pod hasłem „patriotyczne zjednoczenie Polaków”. 

Wczorajsze posiedzenie Rady Nadzorczej MPEC było pierwszym w którym uczestniczył Daniel Oliva. Jak się okazuje został zgłoszony na nowego przewodniczącego, i konkurował o tę funkcję z Andrzejem Grodzkim, kanclerzem PWSIiP, który dotychczas był wiceprzewodniczącym RN. Wyboru, który z nich jest lepszy musiała dokonać sześcioosobowa rada. Jak się okazuje głosowanie  trzeba było powtarzać kilkakrotnie, bo padał remis 3 : 3. Ostatecznie, po zarządzonej przerwie, Grodzki wygrał 4 do 2, a Oliva został zgłoszony jako kandydat na wiceprzewodniczącego RN MPEC. Także tu miał kontrkandydata. Tym razem był nim Zdzisław Szanciło, dotychczasowy sekretarz RN MPEC. W kilku głosowaniach padał remis 3 do 3, po czym wybór wiceprzewodniczącego odłożono na później.

Rada Nadzorcza MPEC ma się spotkać jeszcze raz za tydzień. Wówczas - jak oczekuje prezes Radosław Żegalski - wypracuje swe stanowisko w sprawie planowanej inwestycji w rozbudowę źródła ciepła o kocioł na biomasę, który poza ciepłem miałby produkować także prąd. Choć o inwestycji szacowanej na ponad 40 milionów złotych, mówi się od około roku, i spółka wydała na wybór wariantu i studium wykonalności już 200 tys. zł, dotychczas Rada Nadzorcza MPEC nie podejmowała w tej mierze żadnej uchwały.
Podczas poniedziałkowego posiedzenia Rada Nadzorcza pozytywnie zaopiniowała plan rzeczowo-finansowy MPEC na 2017 roku, oraz przedstawione przez prezesa zmiany w strukturze organizacyjnej firmy, będące konsekwencją wcześniejszej decyzji o odwołaniu członka zarządu Pawła Laskowskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę