Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prawie 102 000 zł zebrał WOŚP Łomża w 25. Finale WOŚP

Główne zdjęcie
Łomżyńskie morsy zbierały pieniądze przy przerębli w kształcie serca

- Po cichu wszyscy liczyliśmy, że w tym roku uda się wreszcie pobić rekord upragnionej „setki” i... się udało – cieszy się Monika Orlowska – Laskowska, szefowa Sztabu WOŚP Łomża, która podaje podsumowanie kwot, jakie 86 wolontariuszy w Łomży, Piątnicy, Miastkowie i Jedwabnem zebrało do puszek z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz jakie wpłynęły po aukcjach w internecie. Znakomicie spisała się jałówka „Zakręcona Nelly” - za prawo do jej dalszej hodowli rolnik wpłacił nie „drobne” startowe 4 tys. zł, a prawie trzy razy więcej: 11 800 zł. Łącznie z puszek w banku wyjęto po zbiórce 84 169 zł i 15 gr, natomiast po licytacjach doszło 17 695 zł i 60 groszy.

Wśród atrakcji 25. Finału WOŚP, który 15. stycznia w Łomży miał główną scenę po raz trzeci w Galerii Veneda, była jałówka Zakręcona Nelly. - Trafiła do klienta PH Konrad, które sprezentowało ją łomżyńskiej Orkiestrze Serc w zamian za datek na prawo do dalszej hodowli krówki – opowiada Monika Orłowska – Strzelecka. - Wśród dobrze zlicytowanych darów jest również nowa książka z autografem chirurga plastycznego gwiazd Krzysztofa Gojdź – kwota wyjściowa wynosiła 10 zł, zaś na koniec nabywca zapłacił za tę książkę 247 zł 50 gr. Za występ DJ Slavic Girl – czyli Oli Ciupa – był chętny na rzecz WOŚP Łomża wpłacić 3 650 zł. Były wpłaty mniej spektakularne, 61 zł, ale za dzieła o zawartości dosłownie kosmicznej, jak autorski kalendarz o niebie i gwiazdach nad Ziemią Łomżyńską, w którego powstanie zaangażował się utalentowany łomżyński fotograf Karol Babiel.
- W tym roku mieszkańcy Łomży i pobliskich miejscowości okazali się jeszcze bardziej hojni, tak jak co roku,  czego efektem są rosnące rekordowo wyniki zbiórek i licytacji WOŚP Jurka Owsiaka w całej Polsce, w Europie i świecie – dzieli się refleksją szefowa po ponad półtora miesiąca od 25. Finału WOŚP. - Podsumowując, mam okazję podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w ten rekordowy 25. Finał: morsom, płetwonurkom, bibliotekarzom, nauczycielom, wychowawcom, policjantom, artystom na scenie i ofiarodawcom prac oraz voucherów do licytacji, stowarzyszeniom i fundacjom. Dziękuję moim współpracownikom i każdemu, kto wspierał dzieło pomocy młodszym i seniorom, bo to na sprzęt i programy do nich kierowane idą nasze grosze i złotówki. Chociaż Finał „dawno” za nami, w karnawale niejedna pani i pan skorzystali z zabiegów w spa i pielęgnacyjnych na twarz, z usług strzyżenia włosów i układania fryzur, z karnetów na siłownię i zajęcia gimnastyki. Czy Wielka Orkiestra Serc Jurka Owsiaka również  pobije rekord rekordów tegorocznej zbiórki w dziesiątkach milionów złotych w skali ogólnopolskiej i światowej, ogłosi jej założyciel dziś o godz. 18. w TVN 24. Transmisję na żywo przeprowadzi także Fundacja WOŚP: Youtube.com/orkiestra.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę