Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Narew przekroczyła granicę stanu ostrzegawczego

Główne zdjęcie
Stan Narwi w okolic Łomży (źródło: pogodynka.pl)

Nocą Narwę w okolicach Łomży przekroczyła poziom 410 cm tym samym osiągając granicę tzw. stanu ostrzegawczego. Choć rzeka tworzy już ogromne rozlewiska poziom wody stale rośnie. Rano na wodowskazie w okolicach Łomży poziom Narwi wynosił już 412 cm, czyli o 12 więcej niż wczoraj rano.

Hydrolodzy z IMGW-PIB ostrzegają, że poziom rzeki może jeszcze wzrastać. Wczoraj po południu zostało wydane ostrzeżenie, w którym spodziewanym przekroczeniom stanów ostrzegawczych m.in. na Narwi nadano drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.  
"Na skutek zaistniałych opadów deszczu, a także występującym na środkowych i dolnych odcinkach Biebrzy oraz Narwi przemieszczaniem wód wezbraniowych, w zlewniach środkowej i dolnej Narwi wraz z Biebrzą oraz Łyny i Węgorapy prognozuje się wzrosty poziomu wody w strefie wody wysokiej. Lokalnie możliwe są kolejne przekroczenia stanów ostrzegawczych (zwłaszcza na: dopływach dolnej Narwi poniżej ujścia Pisy, Narwi w Piątnicy-Łomży, zlewni środkowej Biebrzy, dolnej Węgorapie), punktowo możliwe są także przekroczenia stanów alarmowych (na Narwi w Wiźnie, Jegrzni w Rajgrodzie oraz Gubrze w Prośnie)."


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę