Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wniosek o śledztwo w sprawie bezprawnych zatrzymań w czasie stanu wojennego

Klub Więzionych, Internowanych i Represjonowanych w Białymstoku zamierza wystąpić o wszczęcie śledztwa w sprawie bezprawnego internowania kilkuset osób z naszego regionu w czasie stanu wojennego. Takie pozwy do swoich oddziałów IPN skierowały już kluby WIR w Koszalinie, Siedlcach i Szczecinie. Białystok idzie śladem tych miast. Jak powiedział Radiu Białystok Krzysztof Nowakowski, wiceprzewodniczący białostockiego Klubu Więzionych "Między 13 a 16 grudnia `81 roku były komendant milicji obywatelskiej w Białymstoku podjął decyzję o internowaniu grupy mieszkańców z dawnego województwa białostockiego, łomżyńskiego i suwalskiego". Jak dodaje Nowakowski - "decyzja była bezprawna, tak jak i samo wprowadzenie stanu wojennego".


Członkowie klubu liczą na to, że śledztwo spowoduje wszczęcie przeciwko byłemu komendantowi milicji sprawy karnej. Białostockie stowarzyszenie dostarczy do IPN wniosek najpóźniej w środę.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę