niedziela, 17 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Chciała przemycić marihuanę do więzienia

Ukryty woreczek foliowy z suszem roślinnym, który jak się okazało był marihuaną, znalazł strażnik więzienny u kobiety, która chciała wejść do więzienia w Czerwonym Borze, na widzenie z jednym z więźniów. Kobieta został zatrzymana i wraz z zawiniątkiem przekazana policji. Za posiadanie narkotyków w Polsce grozi kara więzienia...

Torebka z marihuaną znaleziona u kobiety, która chciała widzieć się z więźniem q Czerwonym Borze. (fot. kpt. Adam Samsel)
Torebka z marihuaną znaleziona u kobiety, która chciała widzieć się z więźniem q Czerwonym Borze. (fot. kpt. Adam Samsel)

O wykryciu zawiniątka poinformował por. Dariusz Śmiechowski, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Zdarzenie miało miejsce w czwartek, ok. godz. 9. rano. 
- Funkcjonariuszki działu ochrony Z.K. w Czerwonym Borze realizując czynności profilaktyczne ukierunkowane na przeciwdziałanie przenikaniu substancji odurzających na teren jednostki penitencjarnej, dokonały kontroli kobiety ubiegającej się o wstęp na teren jednostki w celu widzenia z osadzonym. W wyniku podjętych czynności ujawniły ukryty przy osobie kontrolowanej woreczek foliowy z suszem roślinnym. Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność marihuany – czytamy w przekazanej informacji. 
Kobieta, przy której znaleziono ukryte zawiniątko wraz z nim została przekazana policji. Według służby więziennej wobec niej zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu prawnie zabronionego. Chodzi o posiadanie narkotyków, które w Polsce jest bezprawne. Kobieice grozi kara nawet do 3 lat więzienia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0