Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Środa Popielcowa

W Kościele rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Post ilościowy obowiązuje od ukończenia 18 lat aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

Powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 lat we wszystkie piątki i w Popielec.

Dziś, w Środę Popielcową wierni na znak nawrócenia i pokuty przyjmują popiół na głowy. W większości kościołów porządek Mszy będzie taki jak w niedzielę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę