Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nowe rondo i ścieżka rowerowa w miejscu 80 drzew w Łomży

Około 80 drzew zostanie wyciętych na osiedlowym skwerze przy skrzyżowaniu ul. Polowej i Sadowej w Łomży. To przygotowanie do remontu ul. Polowej w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Aby zwiększyć szanse na dofinansowanie łomżyńskiego wniosku, zaprojektowano - kosztem zadrzewionych terenów osiedlowych - m.in. bezkolizyjne skrzyżowanie i ścieżkę rowerową.

 

Mieszkańcy sąsiadujących z nową ulicą bloków uważają, że likwidacja drzew prowadzona jest na zbyt dużą skalę, jednak władze Łomży zapewniają, że wszystkie rośliny, które uda się oszczędzić lub przesadzić, zostaną ocalone. Mieszkańców bulwersuje także pomysł budowy czwartego ronda na około półkilometrowym odcinku ul. Polowej, jednak - jak wyjaśnia wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki - zaprojektowanie takiego bezkolizyjnego skrzyżowania, podobnie jak ścieżki rowerowej, umożliwiło zdobycie dofinansowania do tej inwestycji.

Jednocześnie zapewnia, że w zamian za wycięte, zostaną posadzone na tych terenach nowe drzewa.

posłuchaj: Nowe rondo i ścieżka rowerowa w miejscu osiedlowego skweru w Łomży - relacja Adama Dąbrowskiego

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę