sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Drogowcy wchodzą na Sikorskiego. Będą utrudnienia w ruchu

W środę drogowcy rozpoczną remont ulicy Sikorskiego od Al. Legionów do ul. Wojska Polskiego. W związku z tym kierowców czekają utrudnienia. Zamknięta będzie lewa strona jezdni, a ruch w obu kierunkach puszczony zostanie tylko prawym pasem. Utrudnienia na Sikorskiego, także na odcinku od Legionów do skrzyżowania z ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, gdzie prace rozpoczęły się od wycinki drzew w ubiegłym tygodniu, potrwają do połowy listopada.

To ostatnie dwa nieremontowane dotychczas odcinki ul. Sikorskiego, która prowadzi przez miasto droga krajowa nr 63. Pierwszy z odcinków ma długość 0k. 670 metrów, drugi jest krótszy – ok. 270 m. Prace obejmą całkowitą przebudowę nawierzchni jezdni wraz z budową wzmocnionego podłoża, nowe oświetlenie, sygnalizacje świetlna na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Różaną, budowę ścieżki rowerowej.

Remont ul. Sikorskiego jest możliwy dzięki środkom jakie miasto pozyskało z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Dotacja pokryje  85% kosztów kwalifikowanych projektu.

Przypomnijmy że remonty pozostałych odcinków ulicy Sikorskiego od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego i od Ronda Lutosławskiego (przy ZUS) do mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” przeprowadzono w latach 2013-2014 w ramach projektu współfinansowanego głównie środkami unijnych z RPO Województwa Podlaskiego. Odcinek od Ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Zawadzką został wyremontowany w ramach przy okazji budowy Galerii Veneda na zlecenie i za pieniądze tego inwestora. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0