Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Drogowcy wchodzą na Sikorskiego. Będą utrudnienia w ruchu

W środę drogowcy rozpoczną remont ulicy Sikorskiego od Al. Legionów do ul. Wojska Polskiego. W związku z tym kierowców czekają utrudnienia. Zamknięta będzie lewa strona jezdni, a ruch w obu kierunkach puszczony zostanie tylko prawym pasem. Utrudnienia na Sikorskiego, także na odcinku od Legionów do skrzyżowania z ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, gdzie prace rozpoczęły się od wycinki drzew w ubiegłym tygodniu, potrwają do połowy listopada.

To ostatnie dwa nieremontowane dotychczas odcinki ul. Sikorskiego, która prowadzi przez miasto droga krajowa nr 63. Pierwszy z odcinków ma długość 0k. 670 metrów, drugi jest krótszy – ok. 270 m. Prace obejmą całkowitą przebudowę nawierzchni jezdni wraz z budową wzmocnionego podłoża, nowe oświetlenie, sygnalizacje świetlna na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Różaną, budowę ścieżki rowerowej.

Remont ul. Sikorskiego jest możliwy dzięki środkom jakie miasto pozyskało z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Dotacja pokryje  85% kosztów kwalifikowanych projektu.

Przypomnijmy że remonty pozostałych odcinków ulicy Sikorskiego od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego i od Ronda Lutosławskiego (przy ZUS) do mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” przeprowadzono w latach 2013-2014 w ramach projektu współfinansowanego głównie środkami unijnych z RPO Województwa Podlaskiego. Odcinek od Ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Zawadzką został wyremontowany w ramach przy okazji budowy Galerii Veneda na zlecenie i za pieniądze tego inwestora. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę