Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Główne zdjęcie
Ks. bp Tadeusz Bronakowski

O zachowanie abstynencji przez polskie rodziny, dawanie świadectwa życia trzeźwości przez kapłanów oraz za sprawujących władzę, aby „przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość” – modlą się katolicy w całej Polsce. Rozpoczął się jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. - Tak jak każdego roku, modlimy się do Boga o dar trzeźwości wszystkich Polaków. Modlimy się także o to, by Bóg darował nam wszystkie winy i grzechy związane z nadużywaniem alkoholu – mówił j ks. bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu ma charakter jubileuszowy. Bp Bronakowski w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną przypomina, że inicjatorem i twórcą tych modlitw był kard. Stefan Wyszyński, któremu bardzo zależało na trzeźwości polskiego narodu. - Dlaczego Kościół w ogóle zajmuje się tym tematem? Dlatego, że nadużywanie alkoholu prowadzi do osłabienia i utraty wiary, ale także do licznych grzechów. Ten Tydzień ma nam to wszystko przypomnieć, ale też wzbudzić refleksję, że trzeba coś w życiu poprawić” – podkreśla biskup Bronakowski.

na podstawie: episkopat.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę