Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

„Peep Show” Acid Drinkers w Łomży

Główne zdjęcie
Fot. Krzysztof Mierzejewski

Legenda polskiego metalu Acid Drinkers ponownie zagrała w Łomży. Grupa promowała swój najnowszy, już 17 album „Peep Show”. Wykonała też kilka kultowych utworów Motörhead i Johnny'ego Casha, potwierdzając, że jest jak wino ze swojej nazwy – im starsze, tym lepsze. – Staramy się! – mówi Titus. – Ale nie tylko z winem tak jest, z dobrym burbonem czy szkocką też, że jak ma 12. czy 15. na nalepce, to naprawdę jest lepiej! Poznaniakom towarzyszyły dwa zespoły: Projekt Patryoci muzyków Pampeluny z raperem 4P i Siq, w którym śpiewa Ania Brachaczek, a na perkusji gra Ślimak z Acidów.

W ostatnich latach Acid Drinkers niezbyt rozpieszczał swych łomżyńskich fanów, bo po koncercie jesienią 2000 roku nastąpiła prawie 15-letnia przerwa. Dwa lata temu grupa powróciła jednak do MDK-DŚT podczas jubileuszowej trasy, a w sobotę zagrała tam ponownie, w ramach „Peep Tour”.
Jako pierwsi wystąpili jednak, też doskonale znani w Łomży, muzycy Pampeluny, którzy po połączeniu sił z  Przemysławem „4P” Majewskim zagrali rocka z rapowanymi wokalami i patriotycznymi tekstami. Kolejnym supportem był kwartet Siq, w którym śpiewa i gra na basie, znana choćby z Biff i współpracy z Acid Drinkers, Ania Brachaczek, a perkusistą jest muzyk tego ostatniego zespołu. Dlatego też Ślimak musiał zagrać dwa intensywne sety z krótką przerwą. 
– Pierwszy raz grałem w Łomży dwa koncerty pod rząd – mówi Maciej „Ślimak” Starosta. – Z Siq jakieś 35 minut, zaraz potem normalny z Acidami – trzeba dawać radę! 
Zespół Siq promował swą najnowszą płytę, zagrał też dwa zamieszczone na na niej covery Maanamu, „Oddech szczura” i na bis „Szare miraże”. Acidzi też postawili na nowe utwory, wykonując aż siedem numerów z „Peep Show” – albumu łączącego intensywność debiutanckiego „Are You A Rebel?”, przełomowego „Infernal Connection” i „Verses Of Steel”. 
– Gramy połowę nowego albumu, jak nie więcej – zauważa Tomasz „Titus” Pukacki. – Jak na próbach pracujemy nad nowymi numerami to chcemy je zrobić tak, żeby na żywo miało to sens, wymiar i brzmienie, żeby nie poknocić. Poprzedni album „25  Cents For A Riff” komponowaliśmy wszyscy, zrzuciliśmy się każdy po dwa numery. Przed tym albumem stwierdziłem: nie biorę się za komponowanie i niech się nikt za to nie bierze – to wszystko wyjdzie spod ręki Popcorna.
Nie zabrakło też klasyków wybranych ze starszych albumów oraz przeróbek, które są specjalnością 
Acid Drinkers. Tym razem grupa sięgnęła po utwory legendarnego Motörhead, wykonując „Iron Fist“ oraz projektu Probot, gdzie Lemmy śpiewał w energetycznym „Shake Your Blood“.
– Na tym nasze roczniki się chowały – podkreśla Titus. – Szykując set „Tribute to Lemmy” do Jarocina opierałem się głównie na numerach z koncertowego „No Sleep 'til Hammersmith” i innych z lat 1979-1983, bo ten okres był dla mnie – małolata – który się na tym wychował – najważniejszy.
Wspomnień nie zabrakło też przy utworach innej legendy muzycznej sceny, tuza country Johnny'ego Casha, bowiem zespół wykonał akustyczną wersję przejmującego, nagranego krótko przed śmiercią wokalisty, „Hurt“ oraz słynny przebój „Ring Of Fire”.
– Ten nasz romans z Johnny'm Cashem i June Carter pojawił się na albumie „Fishdick Zwei” – wyjaśnia Titus. – Jeszcze śp. Olo chciał grać „Ring Of Fire” i z nim w składzie to grywaliśmy, a dopiero później to zarejestrowaliśmy.
Zespół podtrzymał też swoistą tradycję, że na każdym kolejnym koncercie w Łomży od 1997 roku zjawia się z nowym gitarzystą, bo Wojciecha „Jankiela” Morytę zastąpił w styczniu Robert „Bobby” Zembrzycki, muzyk znany z Corruption czy Saratan.
– Pewnego pięknego dnia chłopaki z Acid Drinkers w prawie pełnym składzie, bo bez Jankiela, pojawili się na koncercie Corruption – mówi Robert Zembrzycki. – Wtedy pomyślałem, że coś może być na rzeczy. Wszyscy przyszli ze mną pogadać, było bardzo sympatycznie i jakieś dwa tygodnie później Ślimak zadzwonił, że akurat będzie w Katowicach. Spotkaliśmy się i padło pytanie, czy nie pograłbym z nimi – oczywiście zgodziłem się od razu!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

210407125521.jpg
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto: Fot. Krzysztof Mierzejewski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę