Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ministerialne dofinansowanie dla łomżyńskiego teatru

Główne zdjęcie
Jarosław Antoniuk (fot. archiwum)

Teatr Lalki i Aktora w Łomży otrzymał wsparcie finansowe z programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: ponad 158 tysięcy złotych na 30. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” oraz 70 tysięcy złotych na infrastrukturę teatru. Jak podkreśla dyrektor Jarosław Antoniuk jest to jak dotąd najwyższe dofinansowanie przyznane przez ministerstwo i umożliwi zorganizowanie jubileuszowej edycji festiwalu z odpowiednim rozmachem. Poprawie ulegną też warunki pracy w teatrze.

– Teatr aplikował do czterech programów operacyjnych w ministerstwie kultury: edukacji artystycznej, kultury dostępnej, wydarzeń artystycznych i infrastruktury kultury – mówi Jarosław Antoniuk. – Zostały rozstrzygnięte dwa konkursy ministerialne. Otrzymaliśmy grant na Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” i wygląda on w tym roku bardzo solennie, bo to 158 tysięcy 200 złotych. To jest najwyższe dofinansowanie w historii grantów przyznanych przez ministra kultury! 
Tegoroczny festiwal „Walizka” został zaplanowany w dniach 30 maja – 2 czerwca. Poza konkursem teatrów lalkowych z całego świata odbędą się również tradycyjnie spektakle plenerowe na Starym Rynku i w innych lokalizacjach. Festiwalowi będą też towarzyszyć inne imprezy i wydarzenia kulturalne, jak koncerty, otwarcia wystaw czy happeningi.
– Jesteśmy, ex aequo z innym teatrem, na drugim miejscu jeśli chodzi o ocenę merytoryczną tego wniosku w kraju – zauważa dyr. Antoniuk, podkreślając, że jest to niebywały sukces łomżyńskiego teatru, obchodzącego w tym roku również jubileusz 30-lecia istnienia.
Zostało też już zaplanowane przebudowanie klatki schodowej i dobudowanie zewnętrznej windy towarowej przy budynku teatru, co ma ułatwić pracę ekipie technicznej. Będzie to możliwe dzięki kolejnemu ministerialnemu programowi.
– Drugi grant jest przyznany na infrastrukturę teatru z programu „Kultura mobilna” – wyjaśnia Jarosław Antoniuk. – Otrzymamy z niego 70 tysięcy złotych i zamierzamy przeznaczyć je na zakup sprzętu akustyczno-elektrycznego, ewentualnie na pomoc przy realizacji dobudowy technicznej klatki schodowej na potrzeby transportu dekoracji. W tej klatce będzie też zamontowana winda towarowa. 
– W tej chwili czekamy jeszcze na pozostałe rozstrzygnięcia, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze! – podsumowuje dyr. Antoniuk. 

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę