Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Głaz w PKS Nova

Główne zdjęcie
Maciej Głaz

Maciej Głaz, m.in. były przewodniczący Rady Miejski i były zastępca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, został kierownikiem administracyjno-gospodarczym spółki PKS Nova. To należąca do samorządu województwa podlaskiego spółka, która powstała wskutek wcielenia od początku roku spółek PKS Łomża, PKS Zambrów, PKS Suwałki i PKS Siemiatycze do PKS Białystok.

Maciej Głaz to jeden z ważniejszych działaczy Platformy Obywatelskiej w Łomży. W dotychczasowej karierze był m.in. przewodniczącym Rady Miejskiej (2005 – 2006) i zastępcą dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży (2008-2015).
Informacje o zatrudnieniu go w spółce PKS Nova potwierdził nam sam zainteresowany. Mówi, że pracuje od połowy miesiąca i że umowa jaką podpisał jest czasowa na trzy miesiące na okres próbny. 
Wśród zadań jakie ma wykonać jest m.in. sprawdzenie zasobów jakimi dysponuje spółka i kosztów jakie one generują, a w efekcie racjonalizacja wydatków spółki. Potwierdza, że to m.in. kwestie sprzedaży działek jakimi dysponuje spółka, także w Łomży. 
Toczą się już rozmowy dotyczące sprzedaży części gruntów PKS Nova w Łomży na rzecz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Maciej Głaz zapewnia, że ewentualna sprzedaż gruntów dla WORD, nie będzie oznacza, że funkcjonowanie łomżyńskiego oddziału PKS miałoby być ograniczane.  
- Zarówno PKS jak i WORD to instytucje należące do samorządu województwa i władzom województwa zależy na ich rozwoju, a nie likwidacji – mówi Głaz.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę