poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Głaz w PKS Nova

Maciej Głaz, m.in. były przewodniczący Rady Miejski i były zastępca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, został kierownikiem administracyjno-gospodarczym spółki PKS Nova. To należąca do samorządu województwa podlaskiego spółka, która powstała wskutek wcielenia od początku roku spółek PKS Łomża, PKS Zambrów, PKS Suwałki i PKS Siemiatycze do PKS Białystok.

Maciej Głaz
Maciej Głaz

Maciej Głaz to jeden z ważniejszych działaczy Platformy Obywatelskiej w Łomży. W dotychczasowej karierze był m.in. przewodniczącym Rady Miejskiej (2005 – 2006) i zastępcą dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży (2008-2015).
Informacje o zatrudnieniu go w spółce PKS Nova potwierdził nam sam zainteresowany. Mówi, że pracuje od połowy miesiąca i że umowa jaką podpisał jest czasowa na trzy miesiące na okres próbny. 
Wśród zadań jakie ma wykonać jest m.in. sprawdzenie zasobów jakimi dysponuje spółka i kosztów jakie one generują, a w efekcie racjonalizacja wydatków spółki. Potwierdza, że to m.in. kwestie sprzedaży działek jakimi dysponuje spółka, także w Łomży. 
Toczą się już rozmowy dotyczące sprzedaży części gruntów PKS Nova w Łomży na rzecz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Maciej Głaz zapewnia, że ewentualna sprzedaż gruntów dla WORD, nie będzie oznacza, że funkcjonowanie łomżyńskiego oddziału PKS miałoby być ograniczane.  
- Zarówno PKS jak i WORD to instytucje należące do samorządu województwa i władzom województwa zależy na ich rozwoju, a nie likwidacji – mówi Głaz.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0