Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Narkotykowa grupa przestępcza z Łomży

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Ponad trzy kilogramy marihuany i amfetaminy oraz 139 tabletek extasy, o łącznej czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. zł, przejęli policjanci. Przy okazji zatrzymano 8 osób zajmujących produkcją i handlem narkotykami w rejonie Łomży. Jeden z zatrzymanych prowadził uprawę marihuany w garażu zakopanym pod ziemią. Przy nim znaleziono też dwie jednostki broni palnej, kominiarki i maczety... Zatrzymani – czterej mężczyźni i cztery kobiety - mają od 19 do 46 lat i pochodzą z Łomży, oraz sąsiedniego powiatu ostrowskiego na Mazowszu. Czworo z nich - mieszkańców Łomży: Sławomira T., Sylwestra D., Krzysztofa G. i Agnieszkę W. - sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące.

Jak przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku kilkoro dealerów z Łomży zaopatrywało się w narkotyki na terenie województwa mazowieckiego. Po nielegalny towar jeździli do pobliskiego powiatu ostrowskiego, gdzie w niewielkiej miejscowości 32-latek zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Produkcję schował pod ziemią. W tak ukrytym blaszanym garażu przygotował plantację 90 krzaków wyposażoną w wentylatory i lamy solarowe. Zdążył przygotować też kolejne pomieszczenie gdzie gromadził osprzęt i przygotowywał uprawę konopi. Kryminalni przerwali produkcję narkotyków i ich dalszą dystrybucję na terenie Łomży w miniony wtorek. Do ośmiu miejsc na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego weszli policjanci z wydziałów kryminalnych komendy wojewódzkiej w Białymstoku i miejskiej w Łomży, wspomagani przez mundurowych innych pionów.  Zatrzymano 8 osób w wieku od 19 do 46 lat. Czterej mężczyźni i cztery kobiety to mieszkańcy powiatów łomżyńskiego i ostrowskiego. Przy każdej z zatrzymanych osób kryminalni odnaleźli narkotyki. U jednego z mężczyzn także dwie jednostki broni, kominiarki, maczety, kastet, paralizator elektryczny. Policjanci zabezpieczyli też wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków i torebki z zapięciem strunowym tzw. dealerki.
Jak podkreśla policja dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafią narkotyki, ponad 1,6 kg marihuany, ponad 1,6 kg amfetaminy, 139 tabletek extasy o łącznej czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. zł.

Grupa przestępcza

Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl

Cała grupa usłyszała w Prokuraturze Okręgowej w Łomży zarzuty posiadania, udzielania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Czworo z zatrzymanych - mieszkańcy Łomży: Sławomir T., Sylwester D., Krzysztof G. i Agnieszka W. w czwartek decyzją sądu w Łomży zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych osób zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym – informuje prokurator Maria Kudyba z prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Za przestępstwa których mieli dopuścić się podejrzani grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę