Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ptasia grypa już w województwie podlaskim

Główny Lekarza Weterynarii poinformował o wykryciu kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8 u dzikiego ptactwa i drobiu. Jedno z ognisk tej choroby u drobiu (52. już w Polsce) było w gminie Krypno na terenie powiatu monieckiego w województwie podlaskim. W gospodarstwie tym było około 81 tysięcy indyków i kur.

Obecność wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8 w tym gospodarstwie potwierdziły wyniki badan otrzymanych w poniedziałek z PIW-PIB w Puławach. GLW podkreśla, że jest to pierwsze ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8, które wystąpiło na terenie województwa podlaskiego. 
- Służby weterynaryjne wdrażają w gospodarstwie wszystkie procedury zwalczania, przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu – informuje Główny Lekarz Weterynarii, który jednocześnie, przypomina o konieczności stosowania przepisów zawartych w obowiązującym od dnia 28 grudnia 2016 r. rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. 2016, poz. 2091).

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę